| MyFavoriteAvatar a întrebat:

Cum pun un film, care l-am descarcat cu tot cu subtitrare pe un DVD? Imi puteti explica ce program folosesc si cum, multumesc.

Răspuns Câştigător
| DanuTzCarbon a răspuns:

Pai folosesti Nero. Eu am versiunea a 7 a. Ti-as recomanda aceasta ca sa stii ce ai de facut ca versiunile difera la afisarea programului.

Deci la Nero 7: Intri in "Nero StartSmart" sus selectezi "DVD" Daca este "CD" sau "CD/DVD". Te duci cu mouse-ul la "data" si selectezi "Make data DVD". Iti va aparea o fereastra noua. Va fi in dreapta un buton "Add": il apesi, iar o noua fereastra se va deschide. Alegi fisierele care doresti sa le pui. In cazul tau filmul. Apoi da la "Next", iar undeva in stanga trebuie sa apara o sageata mica, un buton cu o sa geata pe ea dar mica. Cam pe la centru ferestrei in stanga: fereastra se va mari. Trebuie sa fie ceva selectat ca optiunea "Maximum" sau "48x [{bla bla}]". Tu selectezi intre 16 si 32 pentru a se pune bine filmul. Pe acea fereastra ca prin centru mai in jos iti apare o casuta la care scrie "Verify data on disc after burning". O selectezi daca vrei sa verifice ce s-a pus. INCA CEVA IMPORTANT: Undeva sus nu trebuie sa iti apara ceva de genu "Image Recorder" ci un scris mai lung... Apoi dai next si astepti pana se face. In rest te descurci.

Bafta!

2 răspunsuri:
| MyFavoriteAvatar explică:

Danut,imi dai un link de unde sa descarc nero 7? multumesc

| PoisonKiss a răspuns:

Scuze, si eu caut raspunsul