| MihailLupuAdrian a întrebat:

Cum pot atasa o subtitrare unui film descarcat?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Este suficient să descarci subtitrarea și să o redenumești cu numele filmului (în totalitate, dai copy-paste la numele fișierului video.

Altă metodă este să tragi fișierul.srt peste filmul deja pornit într-o aplicație de redare video (VLC, Media player classic, etc.)

| DaniTIRB a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Recomand ceea ce ai spus tu (doar a doua parte). Depinde de sistemul de operare la asta cu numele filmului si al subtitrarii. Recomand sa te ghidezi si dupa acest link: https://forums.tomsguide.com/......er.341093/