| Jaguard a întrebat:

cum se poate pune filme online direct pe Facebook? o zi buna.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In stanga, pe pagina, ai comanda "mai multe", apesi pe ea si-ti apare live. Filme online direct nu exista. Poti sa uploadezi filme acolo unde scrii un comment.

| Jaguard explică (pentru Salontanul):

Pe pagina de Facebook? fami o poza>

| Salontanul a răspuns (pentru Jaguard):

Https://imgur.com/a/r7PtL
Unde este subliniat cu rosu. Ti-am dat numai partea din stanga a paginii nu si restul.

| Jaguard explică (pentru Salontanul):

Imaginea care ai trimis o tu nu pot sa o vad., nu mi dau seama

| Salontanul a răspuns (pentru Jaguard):

Pentru ca nu este un URL de tip HTTP ci HTTPS. Asta se copie si si se baga in browser, nu apesi pe el ca la HTTP. O sa-ti trimit altul HTTP.
http://bit.ly/2Cqyg0t

| Jaguard explică (pentru Salontanul):

Si acolo la comment dai link-ul de la pagina de upluad

| Salontanul a răspuns (pentru Jaguard):

La comment ai foto /video. http://bit.ly/2lsG8X0