| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi recomandati si mie ceva seriale si/sau filme de calitate?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Manifest
Locke & key
Archive 81
Stranger things
Dead to me
Ozark
Casa de papel
Dark

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Am inceput sa ma uit la archive 81, e misto, pacat ca a fost anulat...

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce porcarie! Acum am citit, nu stiam, abia asteptam sezonul 2. crying intotdeauna anuleaza doar serialele bune!

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt niște note date pe site-urile de specialitate. Ia-te după ele și identifici "calitatea"

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Recenziile alea sunt platite.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt date de votul celor ce apreciază filmele. Deci nu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu îți recomand serialul Wolf Creek, sunt 2 sezoane... povestea e foarte interesantă după mine

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Nu stiu ce gen de filme iti plac, dar eu o sa iti recomand filmele pe care le-am vazut si mi-au placut mie in mod special si anume...
FILME
The Silence of the Lambs
Hannibal
Split
IT
Predestination
Mirage
Primal Fear
Fight Club
Inception
American Psycho
Gothika
The Prestige
Basic Instinct
Gone Girl
The Butterfly Effect
Number 23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Shawshank Redemption
Hard Candy
Drag Me To Hell
Evil Dead
La Cara Oculta
The Jacket
Trance
Si mai am inca foarte multe, poti sa imi scrii in privat dupa ce le termini pe acestea de vizionat si iti mai ofer o lista
SERIALE
La Casa de Papel
Gambitul Damei
Teresa
Lupin

Vizionare Placuta!

| anonim_4396 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Filmele in afara de la cara oculta si trance le-am vazut pe toate, serialele nu le-am vazut.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am gandit eu ca e posibil sa le fi vazut, nicio problema iti ofer acum o alta lista...
Identity
Requiem for a Dream
Fracture
The Sixth Sense
Secret Window
The Game
The Skeleton Key
Triangle
The Life of David Gale
The Next Three Days
Falling Down
Awake
Gattaca
The Forgotten
The Ninth Gate
The Green Mile
Dead Silence
6 Souls
Wicker Park
Cube
Phone Booth
Transcedence
Now You See Me
21 Sansa Vietii Lui
El Laberinto Del Fauno
The Others
Premonition
Case 39
Time Lapse
Limitless

Vizionare Placuta!

| anonim_4396 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Aproape pe toate le-am vazut, multumesc, vad ca ai cam aceleasi gusturi ca ale mele.
Falling down portretizeaza un personaj cu care ma identific pe zi ce trece mai mult, unul din personajele mele preferate.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac multe genuri de filme,dar preferatele mele sunt cele in genul thriller. Daca tot avem aceleasi gusturi, chiar iti recomand sa urmaresti filmele pe care nu le-ai vazut din listele oferite de mine, nu iti vei irosii timpul.Iar la seriale incepe mai intai cu Gambitul Damei, bineinteles daca iti place sahul, ca despre asta este vorba in serial in mare parte.In serialul La Casa de Papel este vorba de hoti care jefuiesc monetaria.In Lupin tot de jafuri este vorba iar Teresa este un serial drama/romance.Vizionare Placuta!

| SLexuS a răspuns:

Un serial aparut recent care a fost filmat si in Romania si este unul dintre cele mai bune ( nu este in romana ), actorii sunt cunoscuti, este o comedie de groaza foarte reusita, are un scor de 8.5 pe imdb, serial-ul se numeste "Wednesday" si il gasesti pe Netflix.

| anonim_4396 explică (pentru SLexuS):

Ala despre familia Adams? nu ma atrage ideea, altceva?

| SLexuS a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca atunci 1899 este serial