| CristiB93 a întrebat:

Salut,incerc sa gasesc un film de comedie mai vechi cred ca italian era. Era vorba despre doi hoti care s-au deghizat in maicute la o scoala de maicute si faceau tot felul de traznai, aveau si bani multi la ei si alti mafioti ii cautau afara sa le ia banii. Cam asta mai tin minte imi amintesc ca am ras cu lacrimi cand l-am vazut acum cativa ani, dar l-am pierdut si nu mai stiu cum se cheama, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu stiu exact la care te referi (bănuiesc că la primul), dar amandoua sunt simpatice foc:

Călugărițe pe fugă/ Nuns on the Run (1990)
https://www.cinemagia.ro/filme/nuns-on-the-run-218309/

Nu suntem îngeri/ We're No Angels (1989)
https://www.imdb.com/title/tt0098625/

| CristiB93 explică (pentru floresdemayo):

Primul era. Multumesc mult!

| CristiB93 explică (pentru floresdemayo):

Am incercat sa il gasesc online dar nu dau de el. Sti tu vreun site unde sa il pot vedea?

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiB93):

Https://www.youtube.com/watch?v=ihIbkXd59NQ

Da, pe Youtube, dar fără subtitrare.