| anonim_4396 a întrebat:

Salut iubitorilor de anime! Captain Tsubasa: Road to 2002 este un remake la seria originala sau este o continuare?

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Salut. Din ce vad pe mal, ordinea ar fi asa:
Captain Tsubasa
Shin Captain Tsubasa
Captain Tsubasa J:aici primele 33 de episode sunt rezumatul celor doua serii de dinainte, deci incepi cu ep 34
Captain Tsubasa: Road to 2002: aici aparent joaca pentru Barcelona si din cate imi amintesc, in primele 3 serii nu juca pentru Barcelona.
Conform mal, Captain Tsubasa: Road to 2002 nu este remake pentru Captain Tsubasa.
Remake pentru Captain Tsubasa este Captain Tsubasa(2018). Baftahappy