| juannn a întrebat:

Salut la toti! am o intrebare daca cineva is mai amiteste ca prin ani 2004-2006 nu stiu precis anul dar in perioada aceasta de timp la tvr 2 era un film serial de domeniul fanteziei era defuzat demeaza pe la ora 13h, o sa fac o descriere daca cineva il mai tine minte cum se chema, doi baieti or un baiat si o fata au plecat in padure, acolo la un moment dat de la cablurile de lumina s-a format un portal spre o alta lume si apoi baiatu a intrat singur, si cealta persoana a ramas in lumea noasta si portalul s-a inchis si baiatu nu a dovedit sa se intoarca inapoi in lumea noastra, lumea aceia era tot cu oameni ca si noi doar ca ei nu erau civilizati, adica traiau ca in ani 1500, dar lumea aceia avea niste pietre care dadeau o mare energie electrica si acele persoane din lumea aceia aveau un custum facut si care utilizau acele pietre facid ca un fel de arma, facea in palma lor un fel de minge de foc care o aruca cind se lupta cu cineva, si daca nu ma grejesc pe o femeie care purta acest custum o chema ASCA si pe baiatul venit din lumea noastra il chema JOHN, va rog sa-mi spuneti cum se cheama filmul acesta daca cineva is aminteste, am cautat din toata istoria tvr dar istoria lui e doar pina in 2007 restul a fost sters, am cautat pe youtube pe google dar fara nici un succes, mersi.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aici, apar toate serialele transmise la TV. Dacă ai răbdare, timp, îl vei descoperi.
După 1990: http://www.cinemagia.ro/seriale-tv-1990,1999/
După 2000: http://www.cinemagia.ro/seriale-tv-2000/

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Si noi de unde dreac sa stim, ca sunt eci de mii de filme!

| juannn explică:

Or fii miii de filme dar nu la fel ca si acela... sunt convis ca in perioada aceia au mai fost persoane care au urmarit filmul acela...

| juannn explică:

Mutumesc mult!