| enTine a întrebat:

Pute-ti sa-mi recomanda-ti ceva filme&seriale istorice. Ca exemplu pot sa zic "Reign";"The White Queen";"Snow White and the Hutsman".

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Merlin

| faramatania a răspuns:

Serial:Merlin,Camelot (1 sez./anulat)
Film:Maleficent (2014)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Film:
The last emperator(Ultimul imparat)(1987)

Seriale:
Imparateasa de fier
Iubitul printesei
Razboinicul
Legendele palatului

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu sunt in tema cu astfel de filme, dar iti pot recomanda un mic truc: cauti filmul pe IMDB, dai scroll putin mai jos pana la "People who liked this also liked... ". Acolo vei vedea preferintele celor care au vazut filmul pe care l-ai cautat tu. De obicei sunt cam de aceeasi natura filmele. :P

Sau ai putea folosi acest site: http://www.tastekid.com/. Pur si simplu introduci numele filmului in search si ti se va genera o lista de filme care pot fi de acelasi gen.

| 49Days a răspuns:

Elisa di Rivombrosa

| antoniananarcisa a răspuns:

Clar Merlin
Si tot cu perioada medievala e geame of thrones