| vipera12 a întrebat:

Am o problema cu windows movie maker,,
Fac un filmulet cu muzica imagini tot si cand dau save my computer imi apare : "windows movie maker cannot save the movie to the specified location,verify that original source files used in your movie are still avaible, that the saving location is still avabile, and that there is enough free disk space available, and then try again"
Ce trebuie sa fac?

31 răspunsuri:
| Tavy100 a răspuns:

Sa stergi din programele care la ai in calculator. Ai prea multe lucruri ( gen jocuri, poze, melodii, videoclipuri, programe).

Hard-diskul este ocupat in totalitate. Daca nu vrei sa stergi nimic poti iti cumperi un hard extension care il conectezi prin USB la calculator si pui totul acolo si se eliberaza hardul.
Sau poti salva viodeclipul tau pe un stik ( cu mai mult de 2GB)

| vipera12 explică (pentru Tavy100):

Nu merge nici o varianta

| vipera12 explică (pentru Tavy100):

Am incercat si sa pun pe stik si nu merge (stikul are 7gb memorie si e gol)

| horia2012 a răspuns:

Meniu
- File
- Save Movie As.-alegi o noua locatie (partitie), (trebuie sa nu stergi fotografiile pe care le-ai folosit, pana nu faci filmul).
Meniu
-File
- Save movie file - My Computer -Browse- si legi alta partitie. (poate fi aceeasi in care ai salvat proiectul.

| DDCC a răspuns:

Salut!
1. Faci update/descarci ultima versiune de la Movie Maker
http://goo.gl/z798w

2.Descarci WinFF
http://goo.gl/kmYeC
la fişierul de la Windows Movie Maker alegi Save Project as şi îl savezi unde vrei
Ăsta convertează fişierul pe care vrei să-l salvezi în format WMV2
Îl rulezi, click pe Add
De la "Output Details":
pentru "Convert To..." alegi"Microsoft"
pentru"Device Preset" alegi "WMV2 Generic"
pentru "Output Folder" alegi locul unde salvezi fişierul (pe Desktop spre exemplu, dar nu unde l-ai salvat pe celălalt).
Apoi, rulezi WMM, Open project, încarci fişierul pe care l-ai salvat anterior, apoi
http://goo.gl/AYzcX

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Poti sa imi arati cu video sau poze te rog ca asa nu inteleg?

| DDCC a răspuns (pentru vipera12):

Ok, reiau:
1. Click aici să descarci versiunea 2 de la WIndows Movie Maker
http://goo.gl/C5Nbi
şi o instalezi

Dacă tot nu merge>
Win FF http://goo.gl/kmYeC
îl instalezi
click pe Add
http://www.videohelp.com/toolsimages/winff_967.jpg
şi încarci fişierul project pe care îl înarci în Windows Movie Maker (dacă nu ştiu unde este rulezi Movie Maker-ul, faci ce făceai înainte până să îţi dea eroarea şi în loc de SAVE Movie File click pe Save Project as şi alegi pe Desktop) şi încarci acel fişier pe care l-ai salvat pe Desktop, apoi
De la "Output Details":
pentru "Convert To..." alegi"Microsoft"
pentru"Device Preset" alegi "WMV2 Generic"
pentru "Output Folder" alegi locul unde salvezi fişierul (spre exemplu în partiţia D).
Apoi rulezi iar Movie Maker-ul, Open Project, cauţi fişierul pe care l-ai salvat în partiţia D şi apoi Save Movie as (CTRL+P).

Dacă tot nu merge, dezinstalează de tot Movie Maker-ul şi instalează-l iar.
Ai WIndows xp nu?

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Mie nu imi apare NTSC DVD...ce versiune de winff e aia?

| DDCC a răspuns (pentru vipera12):

Eu am pus o imagine să vezi în general.
La tine să-ţi apară
http://img.jakeludington.com/winff/convert-mp4-wmv-winff1x.png
şi în loc de Microsoft pui Wmv.

Dacă nu merge, intri aici
http://video.online-convert.com/convert-to-wmv
Choose file şi încarci acel fişier de care vorbeam.
Spuneam, ai Windows xp, nu?
Vezi şi prima variantă de la primul răspuns.

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Nu merge,,, cum dezinstalez wmm?

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Sau daca vrei sa intri pe team viewer si sa faci tu ce trebuie (daca da da-mi id tau)

| vipera12 explică (pentru vipera12):

Sau skype

| DDCC a răspuns (pentru vipera12):

Dacă nu ai teamviewer-ul îl iei de pe www.ninite.com/teamviewer/
Lasă-mi în mesaj ID şi parola de la el.

| vipera12 explică (pentru DDCC):

"acel fisier" - protectiul nu? salvarea lui

| DDCC a răspuns (pentru vipera12):

Da, Save project as, care se salvează apoi.

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Problema asta am rezolvat-o dar a aparut alta http://www.youtube.com/watch?v=BWhKq5uZwKg&feature=youtu.be
am filmat eu in pc
cum rezolv?

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Si a continuat mai sus de 1195 de min

| DDCC a răspuns (pentru vipera12):

Dacă ai făcut odată update la WMM, uită-te la procese (Task Manager, Physical Memory) să nu ia vreunul din memoria RAM.
Timpul depinde și de opțiunile pe care le-ai pus la video.
Salvează video-ul altundeva, schimbă calitatea (pune spre exemplu 10).

Reinstalează Movie Maker de aici
http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkID=255475
sau fă asta http://goo.gl/Kq9Y2

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Nu merge sa reinstalez si nici aia cu run si % Systemroot% \ inf

| vipera12 explică (pentru DDCC):

Trebuie sp2?

| DDCC a răspuns (pentru vipera12):

Fără spații: %Systemroot%\inf
Fă niște update-uri la Windows. Dacă te întreabă de Genuine îți dau eu ceva pentru.
Dă-mi add pe Yahoo Messenger, poate îmi dau seama mai bine cum stă treaba.

| Ramo137 a răspuns:

Asa m-i se intampla si miee laughing

| FkThRz a răspuns:

Trebuie sa verifici:
1. Daca toate datele (imagini, muzica etc.) folosite pentru a face video-ul sunt inca in exact aceeasi locatie de unde le-ai luat si in nici un caz sterse. (Trebuie sa fie exact cele pe care le-ai folosit nu shortcut-uri sau altele carora le-ai dat spre ex. alt nume).
2. Daca vrei de exemplu sa salvezi intr-un anumit folder dintr-o partite trebuie sa te asiguri ca acel folder inca mai exista.
3. Daca ai destul spatiu in acea partitie/folder.

| SkrillexForever a răspuns:

Aha da asa tio aparut de mai multe ori cand voiai sa faci un vide osi dupa sa il salvezi?

| vipera12 explică (pentru SkrillexForever):

Da-mi id-ul tau si iti arat ce are

| SkrillexForever a răspuns (pentru vipera12):

Samuel.samy80@yahoo.com
mil bagi azi daca vrei si vorbim maine ok ca trebuie sa ies ok
sper sa te ajut
ne auzim maine

| SkrillexForever a răspuns:

Te-ai asigurat ca ai memorie?

| vipera12 explică (pentru SkrillexForever):

Am 182gb free si o singura partitie deci da am

| AdrianIonut100 a răspuns:

Nu ai suficient spatiu in locul in care vrei sa il salvezi.Incearca sa il salvezi in disc local d sau in c.Crede-ma ca merge!winking

| vipera12 explică (pentru AdrianIonut100):

Ma eu am o partitie, filmuletul are 40 de mb si am free in partitie 182gb deci.

| vipera12 explică:

Ma eu mai am 182gb free si am o singura partitie