| Mazgalici a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu un film chinezesc ce contine kung fu, va voi da o descriere si as dori sa-mi spuna cineva cum se numeste acest film pentru ca eu nu-mi mai amintesc(l-am vazut cand aveam vreo 8-9 ani (acum am 22) ) si vreau tare mult sa-l revad, descrierea e cam asa: Pe la inceputul filmului un tanar invatacel, impreuna cu maestrul sau si fratele acestuia sunt la un templu, intr-o regiune, iar maestrul ii spune tanarului sa nu se duca in nu stiu ce loc, insa acesta nu-l asculta si merge acolo unde gaseste un luptator legat de un bolovan mare si rotund, luptatorul acesta ii spune ca a fost bucatar, dar ca a furat o tehnica secreta, cea mai buna dintre toate si ca asa a ajuns acolo, dar ca la el tehnica nu a functionat complet pentru ca nu mai era virgin si se tot invarte el pe acolo cu bolovanul si il invata si pe tinerel tehnica secreta, pana aici toate bune.de aici nu-mi mai amintesc, apoi imi amintesc ca tanarul pleaca din regiune, se indragosteste de o fata si devin foarte vestit pentru ca stia tehnica aceea si nu-l putea bate nimeni, la un moment dat datorita tehnicii, foloseste ceva numit in film " postura magica " prin intermediul careia se misca foarte rapid si cu o dara albastra dupa el ca si cum ar fi o cometa, in fine aici e iarasi gol de memorie, apoi imi aduc aminte ca se lupta cu nu stiu cine si pierde tehnica secreta pe care o invatase, intre timp ajunge si maestrul sau cu fratele acestuia pe care daca nu ma insel il chema Soimul Argintiu si maestrul il invata pe tinerel, dupa ce-si pierduse posibilitatea de a lupta, o tehnica ce sta la baza intregului kung fu (ii spune el
) aici am pe jumatate un lapsus pentru nu-mi amintesc cum ii spune el tehnicii desi e cunoscuta si in zilele noastre si dupa ce-l invata thenica se lupta cu inamic, invinge si cam asta e tot ce-mi amintesc, daca e cineva care ma poate ajuta cu titlul filmului as fi tare recunoscator, dau funda si ce vreti voi,am scris cam mult, sper sa cititi...

1 răspuns:
| Apoka a răspuns:

Ai incercat sa gasesti acest film intre filmele cu ciki cian laughing)