| Davidandrwi a întrebat:

Salut TPU, as dori si eu cateva filme sau seriale cu tenta sinucigasa de preferat in stilul filmului suicide room, as prefera ca personajul principal sa fie un baiat depresiv, dau funda...

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa ne ferim sa vedem astfel de filme. Filmele ne influenteaza stare de spirit -atat pe moment, cat si pe durata nedeterminata. Noi trebuie sa cautam numai lucrurile pozitive.
Altfel, si cel mai fericit om de pe pamant daca isi pierde timpul cu lucruri negative, va ajunge sa fie cel mai nefericit; isi va ura viata, si fara sa isi dea seama cum a ajuns intr-o astfel de stare...
Orice gand negativ cand apare in minte, trebuie sa luptam sa il indepartam. In felul acesta ne vom obisnui si fortifica mintea sa lupte cu gandurile negative care ne aduc o stare de rau.
Trebuie deci sa ne ferim de orice rau; si cu cat mai mult cand ne simtim atrasi de acel rau.

| Zuzu1991 a răspuns:

Crezi ca daca repeti intrebarea fiecare a doua zi o sa gasesti pe cineva pasionat de filme sinucigase
ca sa nu mai vorbim ca exemplul dat de tine e polonez, care sunt cam bata la facut filme in general, asa ca mai scapa cate o "perla" d'asta, chiar pana nu am cautat pe google nu am crezut ca filmul nu e japonez, aia sunt obsedati de prostii aiurea in tramvai, totusi ei au sinucidere rituala in chinuri de care sunt obsedati serios

| Davidandrwi explică (pentru Zuzu1991):

Frate vreau doar niste filme cu baieti care se sinucid, nu cred ca am cerut prea mult

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Davidandrwi):

Da, dar ai cerut a 3a oara, iar asta dupa ce toti TI-AU ARATAT ca ai cerut "prea mult"

| Davidandrwi explică (pentru Zuzu1991):

Nu este suficent

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Davidandrwi):

?
nu e suficient sa te descurajeze sa ceri ceva EVIDENT aiurea?
sau CE?!?

| Fabianaa a răspuns:

Ordinary People
The Virgin Suicides
The perks of being a wallflower
Lilja 4-ever
Mustang
Jasper Jones
Jamie Marks Is Dead
2:37
Chatroom
13 reasons why
It's cand of a funny story
Dead poets society
Seven pounds
Last Days
Wristcutters:a love story
Oridinary People
All the Bright Places
The forest
The lodge
Midsommar
Colorful
Control
Ida
Unfriend
The bridge
Double Suicide
Girl, Interrupted
Leaving Las Vegas