| GrozzyGroaza a întrebat:

caut de mult un serial cu adolescenti cu superputeri, genul asta de seriale imi plac, daca stiti niste seriale de genul, dau funda.

Răspuns Câştigător
| EMKing a răspuns:

Tower Prep, e genial serialul l-am vazut acum cativa ani, si m-am reuitat recent la el, unica lui problema este ca atunci cand a fost lansat sezonul 1 apartinea de Cartoon Network, iar cand s-au apucat de sezonul 2 a fost cumparat de alta companie, iar aceasta a oprit producerea acestui serial, oricum este unul dintre serialele mele favorite, merge si un sezon decat nimic, parerea mea.
Acum hai sa iti explic cam despre ce este vorba in acest serial. Ei bine este vorba despre niste adolescenti care au mici puteri supranaturale ( de ex. unul poate vedea in viitor cu cateva secunde, altul poate imita scrisul, vocea, altul are o putere de convigere care nu da niciodata fail, ) Ei bine acestia cand fac o actiune rea folosindu-se de super puterile lor sunt trimisi intr-un colegiu unde "sunt instruiti" sa isi foloseasca puterile in scopuri bune, acest colegiu se afla pe o insula aflata nicaieri. Nu iti zic mai mult deoarece risc sa iti dau spoiler, te las pe tine sa vezi actiunea in sine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Shadow hunters, harmlock grove, the vampire diaries, teen wolf, true blood, the originals, supernatural,

| TomyBrave2019 a răspuns:

Dacă ai Netflix acolo poți găsi o grămadă. Vârcolaci, vampiri, superputeri, etc.
Nu mă uit pe site-uri random pentru ca poate au viruși.

| blacksky13 a răspuns:

Nu stiu cât de bine se potrivește descrierii tale, dar îți recomand 100%, Sense8. Este un serial de 2 sezoane in care 8 străini din toată lumea se pot vedea unii pe alții ca și cum ar fi in aceiași încăpere dar ei de fapt sunt sa zicem: unul in Germania și unul in India. Și fiecare are o anumită caracteristica care îl poate ajuta pe unul din ceilalți in caz de bătăi, probleme, tot felul de chestii, iar la un moment dat se vor întâlni toți pe bune si își vor confrunta Dușmanul. E genial!