| Ovydiw a întrebat:

Ce film stiti care sa fie de genul filmului No one lives, adica cu un criminal in serie care ii omoare pe toti sau na ceva de genu.
Sau daca nu un film misto horror, dar nu doar cu sperieturi si din astea, sa aiba si o poveste misto adica sa te captiveze, sa poti zice dupa, wew ce tare e filmu` asta!hee hee
Mercy:*

Răspuns Câştigător
| supremxxxoxo a răspuns:

Frate daca vrei sa iti spun filmele tari despre ce vrei tu si fara comentarii bine si imi dai funda omule:
Iti recomand super filme ce au si tema horror, filme captivante:
1. Orphan (2009)-adica Orfana, e un super film, ea este o criminala
2.Se7en (1995)-Este considerat cel mai bun film politist-criminal cu M.Freeman si Brad Pitt
3. Identity 2003 -suberb
4.Jeeper Creepers-Un Horror-Thriller suberp, o idee geniala, iti recomand sa il vezi si pe 1 si pe 2 deoarece trebuie sa apara 3
5. The Ring 1, 2-Este o capodopera Horror
6.Sleepy Hollow (1999)-Nici nu mai are rost sa iti spun despre acest film, e cu Johnny Depp
7.Kiss the Girls (1997)-cu Morgan Freeman
8.The Bank Job (2008)-forte bun
9.Hitman (2007)
10.From Hell (2001)-Jack Spintecatorul
11.Mr. Brooks (2007)-Foare bun si asta.
P.S : Nu uita de funda mea!@

| Ovydiw explică (pentru supremxxxoxo):

Am dat funda doar pentru Orphan, e cel mai bun.

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Truth Or Die (Dare)
Friday The 13th
Wolf Creek
Giallo (2009)
Faces In The Crowd (crimă, dramă, mister)
Se7en (thriller)
Identity (mister, thriller)

| Criistyanna a răspuns:

Warm Bodies : După ce un zombie ajunge să fie implicat într-o relaţie cu prietena uneia dintre victimele sale, dragostea iscată pune în mişcare o serie de evenimente care ameninţă să transforme întreaga lume.

Cum este şi normal în filme de groază, oamenii zombie iubesc inteligenţa oamenilor de rând şi mai ales creierul lor, pe care îl devorează ori de câte ori au ocazia. Eroul nostru zombie este una din nenumăratele victime ale unei epidemii recente ce a lăsat omenirea în dezordine, împingând ultimii supravieţuitori să locuiască în oraşe-fortăreţe foarte bine păzite. Povestea începe atunci când Julie, o frumoasă femeie, este încolţită de o ceată de zombie care vor să o transforme în meniul principal, numai că unul dintre aceştia decide să o salveze în ultimul moment, ducând-o în interiorul unui avion părăsit pentru a o ascunde de ceilalţi. Julie descoperă cu timpul că salvatorul ei nu este ca ceilalţi zombie, lucrurile luând o întorsătură cu totul neaşteptată.

Sau altul : Carrie : Pe 15 martie faceţi cunoştinţă cu Carrie Moretz, fiica lui Margaret - o femeie foarte religioasă ce locuieşte într-o suburbie de la marginea unui oraş. Carrie este o fetiţă drăguţă, dar izolată de societate de către mama sa şi persecutată la şcoală de celelalte colege. Cuprinsă de remuşcări, una dintre colege reuşeşte să-şi convingă cel mai bun prieten să o invite la balul liceului. Forţată de presiunile la care este supusă de adversarele sale, Carrie îşi dezlănţuie furia sub într-o avalanşă de forţe telechinetice, stârnind haos în jurul ei.

sau :Mama : O creaţie a lui Guillermo del Toro, "Mama" este un thriller horror supranatural ce spune povestea a două fetiţe care au dispărut fără urmă chiar în ziua în care mama lor a fost ucisă. Când acestea sunt în cele din urmă găsite câţiva ani mai târziu şi primesc şansa la o nouă viaţă, salvatorii lor descoperă îngroziţi că încă fetele sunt urmărite de cineva care le vizitează târziu în fiecare noapte.

| FlyingFox a răspuns:

Sincer Warm Bodies si Mama intra in top 10 cele mai proaste filme pe care le-am vazut. Daca vrei un film cu criminali uita-te la Seven, cu Brad Pitt. E despre crime ce au legatura cu cele 7 pacate capitale. Sau Mindhunters, cu o echipa de FBI care se antreneaza pe o insula si intre ei exista un criminal care isi omoara colegii.
Vizionare placuta!

| Ovydiw explică (pentru FlyingFox):

Dupa ce am postat intrebarea am urmarit filmul Mama. si nu e asa de misto, adica nu prea are o poveste interesanta, desfasurarea nu e cine stie ce, iar finalul chiar aiurea...
Mama fiind un demon care nu isi gasea linistea pentru ca isi pierduse copilul, si acuma a gasit fetele care le iubea ca pe copilul ei. Fara sa faca multe victime, fara sa fie foarte horror.

| Evelyn666 a răspuns:

Hellraiser