| OneTap a întrebat:

Cine ar câștiga o luptă dintre Yuri Boyka și John Cena?
Vreau păreri.

16 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

''The most complete fighter in the world'', desigur. Ce intrebare e asta?

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, Yuri Boyka este un personaj fictiv, interpretat de un actor englez pe numele lui adevărat Scott Adkins.

Niciunul dintre cei doi nu este un luptător adevărat, ambii sunt niște actori care joacă niște roluri. John Cena în ringul de wrestling, Scott Adkins pe platoul de filmare. Nu neg că ambii sunt niște buni atleți, dar asta nu înseamnă că ești un bun luptător.

Așadar este complet irelevant care dintre ei ar câștiga. Cert este că ambii și-ar lua o bătaie cruntă de la un luptător adevărat.

| Bizon95 a răspuns (pentru johnnny123):

Deci, practic, raspunsul corect la intrebare este asa cum decide cel care a scris scriptul (povestea) filmului in care joaca aia doiwinking

| johnnny123 a răspuns (pentru Bizon95):

Exact! Dacă scenaristul vrea, îi bate pe amândoi Danny de Vito

| Bizon95 a răspuns (pentru johnnny123):

Da rolling on the floor

| FreddieM a răspuns (pentru johnnny123):

As vrea sa te corectez putin. Adkins este pe bune artist martial. A inceput artele de la 10 ani, pe la 19 ani a avut centura neagra in taekwondo. E bun si in alte discipline martiale, kickboxing, jiujititsu, muai thai. Talentul si pregatirea sa de luptator si gimnast l-au lansat spre cariera de actor. Eu nu m-as bate cu el.

| johnnny123 a răspuns (pentru FreddieM):

Cu siguranta nici eu nu m-as bate cu el. Am spus clar ca este un bun atlet, si sunt convins ca pe mine m-ar snopi in bataie.

Dar asta nu inseamna ca daca s-ar bate cu un luptator de top din MMA ar putea sa faca figuri din alea super-regizate ca în filmele cu Boyka.

Are 43 de ani și în ultimii 18 ani s-a ocupat cu actoria și cu productia de filme. Orice luptător profesionist ar matura cu el pe jos.

| RahKoon77 a răspuns (pentru johnnny123):

Adkins chiar practică artele marțiale

| Bizon95 a răspuns (pentru johnnny123):

Am venit cu dovezi... CLARE :D

Scott Adkins a jucat in The Bourne Ultimatum (2007)
https://www.imdb.com/title/tt0440963/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast
Scott Adkins ... Agent Kiley
a avut un rol in care a intrat cu inca unul in biroul directorului aluia care a fugit cu banii in Tanger, iar Bourne intrase putin mai devreme (re-vazut filmul de curand la tembelizor)

dupa care Matt Damon face KO marele Scott Adkins in 2 miscari si o lovitura... asa, ca si cum nu ar fi nimic =))

Matt Damon care nu e nici un atlet sau practicant de nici o arta martiala :D

| Bizon95 a răspuns:

Chuck Norris, EVIDENT, ce fel de intrebare e asta
ii bate pe amandoi in acelasi timp pana incep amandoi sa strige "mamiii"

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

Ti-as da doua voturi amuzante dar nu se poate.laughing)

| Bizon95 a răspuns (pentru FreddieM):

Merci /blush

| DarthNiger a răspuns:

Yuri Boyka e doar un personaj dintr-un film, nu exista in realitate si nu poti sa compari ceva fictiv cu ceva real iar John Cena e doar un actor, fiindca asta este wrestlingul, este actorie.

| GouDidodino a răspuns:

Cena

| OctavianSps a răspuns:

Pai John Cena nu prea are treaba cu zona de lupte, el e actor si culturist.

| popdragos a răspuns:

Boyka