| so0unDy2002 a întrebat:

Cine stie niste filme germane din vremea celui de-al doilea razboi mondial? Sa fie despre germani, cum lupta germanii. M-am saturat de astea americane sau rusesti. Propuneti in afara de Downfall, Tigerland, Saving Private Ryan etc.

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Seriale din perspectiva germanilor: Generation War, The man in the high castle (daca Hitler ar fi castigat)
Seriale/documentare de razboi (pe mine m-au impresionat foarte mult): The Pacific, Band of Brothers

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu prea cred ca sunt. Filmele despre razboiaie le fac invingatorii, si acolo toarna cu lopata minciuni grosolane.

| presus a răspuns:

The bunker 1981
Triumful vointei 1935
Ultimele zile ale lui hitler 2004
Operatiunea valkyrie 2008