| rockabite a întrebat:

Ciresarii filmul este la fel ca si cartea?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca iti cere invatatoarea/profesoara mai multe detalii isi va da seama ca n-ai citit, dar timp de citit nu cred ca mai ai asa ca uite-te la film, citeste un rezumat si spune ca ai citit de mult cartea si nu mai ti minte asa bine detaliile!
Am vazut ca cineva a spus ca filmul e mai bun decat cartea, dar nu e deloc asa, citind iti creezi tu personajele in minte, arata intr-un anume fel pentru tine si fiecare isi imagineaza altfel ce citeste, e bun si cititul!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, de cele mai multe ori cartea conţine mai multe detalii decât filmul.

| Nejmoq a răspuns:

Cartea are mai multe informatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Elena14Ely a răspuns:

Cartea are mai multe informatii.