| Mihai7521 a întrebat:

doar eu am impresia ca serialul The Walking Dead a devenit un razboi civil fara absolut niciun sens? Nu v-ati saturat si voi sa vedeti doar oameni care se impusca intre ei ca retardatii si drama asemanatoare cu cea a unei telenovele? Dupa parerea mea era un serial foarte bun la inceput, dupa sezonul 5 s-a stricat extrem de mult, MAXIM. Inainte obisnuia sa fie un serial chiar foarte misto, o poveste buna, zombii fiind printre cei mai realisti in ceea ce priveste putrefactia, sunetele si machiajul. Directorul executiv si scenaristul Frank Darabont a reusit sa aduca serialul la un apogeu in ceea ce priveste audienta inca din primele episoade. Cu timpul studioul AMC a adus o gramada de prosti- gramada si incompetenti sa scrie scenariile din serial... Dupa sezonul 5 cand grupul a ajuns in Alexandria totul a inceput sa o ia spre naiba, cu toata povestea lui Negan care a tinut aproape 2 sezoane si tot razboiul ala cu toate grupurile de supravietuitori care parca sunt desprinse dintr-un peisaj din Mad Max. TOTUL frate s-a stricat la serialul asta, e super naspa si plictisitor acum. Toata faza cu guvernatorul, puscaria si grupul de canibali din Terminus mi s-au parut foarte bune in ceea ce priveste ecuatia om versus om pe care acest serial o are. Inainte era smecher, cand toata lumea se temea de zombi si mereu fugeau de ei si chiar reprezentau o amenintare... Adevarul e ca s-au si obisnuit cu ei si plus ca dupa mai bine de 2 ani in apocalipsa au putrezit destul de mult si au si incetinit, fata de sezoanele trecute cand atunci cand omorai un zombi era ca si cum ai omorî o persoana de o greutate, forta si masa medie, acum zombii aceia abia daca cantaresc 30 de kilograme la cat au putrezit. Voi ce credeti? Se mai merita sa te uiti la serialul asta, dupa cat de mult a luat-o pe arătură?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu de aia nici nu m-am uitat de la inceput, stiamc a asta va fi laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Adevarat, a devenit plictisitor. Daca e ceva schimbat in sezonul 9, ma mai tin de el, mai ales ca e posibil sa moara Rick + poate se intoarce Morgan. Dar nu prea vad ce ar putea sa faca.

| Ssssmokin a răspuns:

De acord, cel putin ultimul sezon a fost mai mult o lupta intre grupuri. Doar cateva hoarde de zombii, care erau si controlate de catre ei. Din cate stiu Rick o sa plece de tot din serial dupa sezonul 9 si va fi inlocuit, nu va muri. Oricum daca in sezonul 9 incep sa se bata cu Maggie atunci chiar ca au stricat tot serialul. Mai bine schimba numele in "Clan Wars" sau orice altceva, ca apocalipsa zombie nu mai prea pare a fii. Sa speram ca o sa revina la normal.

| MayaBlack13 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Eu insa o sa continui sa ma uit la serial deoarece chiar mi-a placut si inca imi place. Totusi au cam stricat ideea serialului din sezonul 5