| SoNiCxXx a întrebat:

Poate au mai intrebat si altii... nu stiu.

Care este diferenta dintre un film HORROR si unul TRILLER?

Răspuns Câştigător
| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Pai unu triller e cu mult sange si ti se face scarba si unu horror e doar de groaza, ti se face frica de te pisi pe tine. laughing) funda? :*

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Filmele thriller se bazează pe suspans, în timp ce cele horror se bazează pe violența grafică.

| Robieski a răspuns:

Pai e simplu....filmele horror dureaza max 3-4 ore si sunt momente in care nu ti se face frica iar la cele triller dureaza maaaaxiiim 1h si mori acolo de frica

| Aniquel a răspuns:

Filmele Horror sunt de greoaza, iar cele Triller sunt mai mult gen crime, impuscaturi.