| MeriusXD a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste filme horror 2015-2017, dar din alea bune. Mersi!

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

10 Cloverfield Lane
The Conjuring
Ouija
Krampus
Martyrs
The girl with all the gifts
The other side of the door
Unii zic si ca Annabelle 2017 si Lights Out sunt bune.
Dar de ce 2015-2017? :p

| MeriusXD explică (pentru TheRealFantasy):

Sa fie mai noi. Daca stii si mai vechi si-s bune punele si pe alea...

| TheRealFantasy a răspuns (pentru MeriusXD):

Funny Games (2007)
The Omen (1976) - nu e genul super vechi cu vioara si toate cele
Martyrs (2008) laughing
Cannibal Holocaust (2006 cred)
Salo / 120 Days of Sodom (1975)
Srpski Film / A serbian film (2010)
I spit on your grave (2010)
Nekromantik (1987)
The Irreversible (2002)
Devil's Chair (2007)
Hostel 1 (2005) - exista si partile 2 si 3, dar se repeta, daca iti place tortura nu sunt rele nici alea (2007, respectiv 2011)
Paranormal Activity (2007) - sunt 6 parti, recomand doar prima laughing daca iti place redundanta sunt bune si celelalte

Human Centipede first sequence (2009) - e doar scarbos si aiurea, nu are plot, te dezgusta dar nu am idee daca te va si speria laughing
Vienna Waits for You (2012) - e scurtmetraj, singurul scurt metraj horror bun pe care l-am vazut, foarte bun. E mai mult terifiant, nu sunt atatea jumpscare-uri si nu sunt monstri/zombi/etc.

Ar mai fI The Exorcist, The Ring, The Conjuring, The Grudge, The Texas Chainsaw Massacre, Silwnt Hill, SAW, si lista continua, astea sunt filmele bune dar mainstream, sunt tipice si e cel mai probabil sa te plictisesti dar daca te sperii usor laughing sunt bune si astea, ca plot sunt bune, dar sunt previzibile

| RAY a răspuns (pentru TheRealFantasy):

IT 2017, ghost house