| andreighlol a întrebat:

stiu ca s-ar putea sa sune cam vag dar chiar vreau sa il ajut pe tatal meu. Recent acestia mi-a cerut sa il ajut sa gaseasca un film vechi (in jur de anii 80/90). Mi-a spus ca in el este vorba despre un politist a carui familie a fost omorata de niste banditi, iar pentru a ramane cu inima impacata ii ia pe toti mai tarziu. A spus de asemena ca isi aminteste de nume ca fiind "Omul cu bata" sau ceva de genul. Daca aveti idee despre care film vorbeste va rog sa-mi lasati un nume sau ceva sa caut pe google.

Răspuns Câştigător
| BBJHHRUGs a răspuns:

Vezi daca e acesta: cred ca vorbesti de Şeriful din Tennessee adica Walking Tall (1973)
are si partea a doua: Walking Tall Part II (1975) si partea a treia: Final Chapter: Walking Tal (1977) si un fil serial Walking Tall (1981) si s-au facut remake-uri la acest film in era anilor nostri: Walking Tall (2004) cu Dwayne Johnson - The Rock- (ala care a fost luptator wrestling) si Walking Tall: The Payback (2007) cu Kevin Sorbo care a jucat in serialul Hercules. Filmele sunt bazate pe fapte reale si au fost facute ca un omagiu adus lui Buford Hayse Pusser, aici mai multe detalii https://en.wikipedia.org/wiki/Buford_Pusser
Probabil tatal tau stie ceva. Daca e acesta Funda te rog.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Subiectul acesta poate fi intalnit in zeci de filme...
Vezi daca e Death Sentence (2007), dar să nu se rezume doar la descrierea de pe de pe IMDB, fiindcă e mult prea sumară.

Sau Death Wish II (1982), Out for Justice (1991), One Tough Bastard (1996), Law Abiding Citizen (2009),Death Wish (1974), Death Wish 3 (1985), A Man Apart (2003), Harry Brown (2009), Sudden Impact (1983)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil (nu bag mână în foc!) să fie vorba despre Passenger 57, după descrierea ta.

| kb9 a răspuns:

Poti sa introduci descrierea translatata aici: https://www.whatismymovie.com/