| Nasturica_Catalin_1997 a întrebat:

.. vreau si eu un film frumos

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Beautiful Creatures
Upside Down
The Host
Now Is Good
The First Time
Pitch Perfect
Rock Of Ages
Never Let Me Go
Safe Haven
The Hunger Games
Cloud Atlas

2 răspunsuri:
| Sebastian1996 a răspuns:

Gen:
Actiune:In time
Horror:Saw
Comedietongueaulie
Familie:Hachi (Ti-l recomand)FUNDA?

| DeadlyRose a răspuns:

Shame (2011)
Ruşine
Regia: Steve McQueen
Cu: Michael Fassbender, Carey Mulligan
Gen film: Dramă

Shame este povestea unui newyorkez de succes în vârstă de 30 de ani care nu-şi poate controla poftele sexuale. În momentul în care sora sa mai mică, Sissy (Carrey Mulligan), o cântăreaţă aspirantă, se mută subit în apartamentul său, lumea lui Brandon guvernată de sex este prinsă într-o spirală descendentă aparent imposibil de oprit. Shame este o dramă despre dependenţa de sex şi cedarea în faţa impulsurilor

There's Something About Mary (1998)
Mary cea cu vino-ncoa'
Regia: Peter Farrelly, Bobby Farrelly
Cu: Cameron Diaz, Ben Stiller
Gen film: Comedie

Ted Stroehman este tipul de individ a carui angoasa poate complexa un psihiatru sau care e in stare sa-si prinda in fermoar "bijuteriile de familie" chiar in seara balului de absolvire.

Dar, desi nu are noroc in viata, Ted a avut candva parte de dragoste. La 17 ani, iubita sa era o fata, Mary Jenson, care ar fi facut sa paleasca de invidie orice barbat. Dar idila lor a luat sfarsit extrem de brutal. Mary i-a cerut lui Ted sa-i fie insotitor la petrecerea de absolvire, insa el a stricat

Superbad (2007)
Super-răi
Regia: Greg Mottola
Cu: Jonah Hill, Michael Cera
Gen film: Comedie

Evan si Seth sunt doi amici inseparabili, ceea ce reprezinta o problema: la sfarsitul anului scolar ei vor pleca spre doua universitati diferite. Evan este un timid terifiat de viata in general si de fete in special. Cat despre Seth, acesta vorbeste prea mult, se baga unde nu-i fierbe oala si este cat se poate de interesat de functiile de reproducere ale corpului uman. A venit vremea ca cei doi sa-si infrunte destinul si prima noapte de dragoste.

Role Models (2008)
Prieteni model
Regia: David Wain
Cu: Seann William Scott, Paul Rudd
Gen film: Comedie
Danny si Wheeler, doi agenti de vanzari rebeli, trecuti de 30 de ani, ajung sa savarseaza o infractiune. Sunt arestati si, la proces, judecatorul ii pune sa aleaga intre a sta dupa gratii sau a servi 150 de ore in folosul comunitatii prin inscrierea la un program social pentru indrumarea adolescentilor cu probleme. Luptandu-se sa-si controleze impulsurile nevrotice, Danny il primeste in grija pe timidul Augie, iar Wheeler pe Ronnie, un pusti cu limbaj extrem de neortodox.