| AlexRodo a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sa gasesc doua filme.
Le-am vazut acum multi ani si nu retin numele lor.
Primul e un film horror in care un savant reuseste sa invie un om. Acesta reprezentand un pericol savantul a decis sa il arda. Fumul rezultat din arderea mortului viu s-a transformat in nor apoi in ploaie si apa a cazut peste un cimitir din aproprierea casei\laboratorului savantului. Astfel au inviat toti mortii din cimitir. Apoi scenarii tipice de filme horror. Zombi vor sa manance creiere si etc... altceva nu mai retin.
Al doilea film este unul de familie... si retin doar finalul. E un film realizat prin combinarea materialului real si desenul animat. E vorba despre un purcelus care trece prin cateva aventuri iar la final purcelusul se intoarce la ferma lui si un cuib de paianjeni se desface si o multime de paianjeni mici isi iau zborul si dispar in lumina soarelui de apus.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.The Return of the Living Dead/Întoarcerea morţilor vii (1985)
2.Charlotte's Web/Reţeaua Miraculoasă (2006)

Nu sunt prea sigură de primul film, dar pe al doilea cred că l-am nimerit.Le-am căutat pe amândouă după descrierile tale.

| AlexRodo explică (pentru anonim_4396):

Salut. Astea sunt filmele. Multumesc. am ramas putin dezamagit cand am vazut trailerul filmului Horror... mi-l aminteam mult mai bine lucrat.

1 răspuns: