| An0nim8 a întrebat:

in urma cu mai multi ani am vazut la tv un film de comedie. Din cate imi amintesc eu se numea "Cine este John?". Era vorba despre un tip (actorul principal) care se indragostise de o femeie care avea deja un copil mofturos. Copilul acestei femei era pasionat sa mearga la meciurile de basket ale unei echipe si dorea sa primeasca mingea cu autograful unui jucator. Copilul si cu respectivul actor principal nu prea se suportau. Insa,pentru a o impresiona pe femeia de care ii placea,respectivul barbat se preface ca are probleme psihice sau motorii (nu mai stiu exact) si astfel este internat intr-un sanatoriu pentru a putea merge la un meci de basket sa primeasca un loc special de unde reuseste sa obtina mingea cu autorgraf. Insa in modu normal el parca lucra ca zidar sau ceva de genul,ca imi amintesc ca la un momendat femeia de care ii placea face o vizita pe un santier si il gaseste pe acesta acolo, iar el se preface ca sufera de un handicam si se taraste incercand sa para cat mai real. Stiti despre ce film este vorba? ca nu reusesc sa il gasesc pe google sad

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Seamănă cu descrierea ta, eu nu l-am vizionat. Poate reușești să-ți amintești actorii, vezi tu...
Man of the House (1995)
http://www.cinemagia.ro/filme/man-of-the-house-capul-familiei-5844/

| An0nim8 explică (pentru floresdemayo):

Nu e asta! Tu ai cautat dupa descriere? Daca da, cum ai reusit?