| Coman_Cosmin_1999_DaIZ a întrebat:

Salutare TPU!
Acum ceva ani am văzut un film în care personajul principal trebuia să scape din diferite închisori, el testa securitatea închisorilor din USA împreună cu echipa sa. Aparuse o noua inchisoare pe mare si acesta a pierdut orice legatura cu echipa. S-a împrietenit cu un infractor ca să evadeze, iar la final a evadat și a descoperit că acesta era de fapt cel pe care voia să-l toarne. Mă rog, o explicație destul de vagă pentru că nu-mi mai amintesc mare lucru.

Întrebarea mea este: Cum se numea acest film?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Escape Plan: (2013) https://www.cinemagia.ro/filme/escape-plan-488828/

După, poți viziona și
Escape Plan 2: Hades (2018)

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

După cum spuneam: scurt și la obiect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Da' te.ai uitat la filme si seriale nu gluma. Te.am vazut foarte activ pe aici, le raspunzi aproape tuturor.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

User @BBJHHRUGs
Așa cum spuneam, în lumea asta in care trăim, e de preferat să iubești animalele, decât oamenii. Ele măcar, îți sunt recunoscătoare, pentru simplu fapt că le acorzi atentie. În schimb, unii oameni, pentru care îți faci timp si-i ajuti, in loc de multumiri, îți arată doar cât sunt de javre.
Sper să nu îti mai văd vreodată prezența pe aici. Încearcă să mă eviți. Să nu îndrăznești să-mi mai ceri ajutorul! Nu mă cunoști deloc, deci nu îti mai da cu presupusul. Acum, du-te si sparge semințe, așa cum stă bine unuia cu caracterul tău!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleeu!
Dacă tot l-ai văzut, cum ai putut uita că au jucat cei doi mari coloși ai filmelor Silvester Stallone si Arnold Schwarzenegger.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești și pa-pa-gal!

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru floresdemayo):

Dar ce te-a apucat sa imi vorbesti asa pe tonul acesta? Cred ca in inteles si ai interpretat gresit raspunsul meu. Iarta-ma daca te simti ofensat-a, desi nu asta a fost scopul. Nu sunt genul car sparge seminte, nu sunt cocalar, detest manelele si eu agreez mai mult animalele decat oamenii pentru ele au mai mult bun simt si loialaitate fata de o alta fiinta. Eu nu am nimic cu tine. Tu nu ai facut altceva decat sa te razbuni pe mine. Daca ai probleme cu nervii eu te igonr in continuare (du-te la psiholog), nu vreau sa am inamici pe acest site. Imi place sa pastrez prietenia cu toti.

| floresdemayo a răspuns (pentru BBJHHRUGs):

Mă, mucosule, tu imi spui mie:
"Daca ai probleme cu nervii du-te la psiholog"?

Esti un imbecil! Tu nu știi să faci diferența intre un om nervos și unul dezamăgit? Credeam că după atâta ajutor, pe care ti l-am oferit, primesc un "mulțumesc" (măcar, atât!), dar cum zic italienii, "Speranze vane!"
Cum adică, am interpretat greșit? Vrei să îți reimprospătez memoria, cu un printscreen?
Știi ce? Am o sugestie amicală: hai ignoră-mă, foloseste butonul ăla și nu mă obliga să o fac eu! Fiindcă doar tu si incă doi-trei de aici, imi provocați silă! Ești deșertăciunea, deșertăciunilor!
Să nu-mi mai ceri ajutor, nici măcar când ești treaz! Și ai grijă cu praful ăla din văzduh, să nu-l mai tragi pe nas! Că face rău! Și dă halucinații.winking

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru floresdemayo):

E clar. orice ar fi vorbesc degeaba cu tine. ai probleme mari. te aprinzi repede. acum sunt un imbecil si mucos? sunt curios ce urmeaza. mi-am cerut si iertare dar degeaba. CE VREI SA FAC? SA MA PUN IN GENUNCHI? Tardiv? Am vazut raspunsul tau din prima zi dar mi-am zis sa nu reactionez. Tu esti tardiva. Uita-te la raspunsurile tale tarzii. Cand am postat eu... vad ca cineva le-a sters si dupa cat timp vii tu si ma injuri ca la usa cortului. NU TI-AM CERUT AJUTORUL! Te-ai oferit singur-a sa ma aajuti. SI DACA NU MA AJUTI TU LASA CA MAI SUNT ALTII ACTIVI PE AICI CU BUN SIMT. DACA O FACI, O FACI DOAR DIN PLACEAREA DE A AJUTA OAMENI SAU AI CUMVA VREUN INTERES FINANCIAR. TPU nu acorda taxe contracost! Injura-ma cat vrei, ca cel mai destept cedeaza! Am mancat prea multa bataie pentru o educatie severa.