| Toniparis04 a întrebat:

Salutari tuturor, cum se numește filmul în care un scriitor scria romane/cărți cu ajutorul inspirației pe care i-o dădea o femeie cu puteri supranaturale pe care o ținea în captivitate!?
Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cred ca este ceva episod din seria" Sandman "de pe Netflix. Cel putin asa imi amintesc, stiu despre ce povestesti tu. Scriitorul respectiv era batrin si o paseaza pe tipa unui tinar, sau ceva genul asta, ala promitind zeitei sau ce era aia ca o sa o elibereze bla bla vraja marii laughing Tipa era zeita, musa poeziei, Calliope, daca asta o fi ce cauti tu.

| Toniparis04 explică (pentru relian):

Da! Ăsta e! Episodul 11. Mulțumesc mult.