| Annthony a întrebat:

Saluuuutt, deci din cauza jocurilor Star Wars, vreau sa ma apuc si de seria de filme, doar ca nu stiu in ce ordine ar trebui sa ma uit. Am vazut ca unele persoane zic in ordinea in care au aparut, altele in alta ordine. Deci mai pe scurt, voi cum credeti ca ar trebui sa le vad? Eu zic ca in ordinea in care au aparut ar fi cel mai bine.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Și eu cred la fel. Doar așa le vei înțelege.

| Annthony explică (pentru AdioTPU):

Nu neaparat, ca de exemplu primul film star wars aparut este de fapt episodul 4 daca nu ma insel, deci unele persoane spuneau sa ma uit in alta ordine, ca ordinea lansata este 456, 123(episoadele) asa a vrut Lucas sa le lanseze, who knows, Oricum, cred ca o sa ma uit in ordinea in care s-au lansat.

Răspuns utilizator avertizat
| Sisiwieuc9 a răspuns:

Incepe cu trilogia originala, dupa uita-te la trilogia prequel. Asa te vei bucura mai mult de filme. Trilogia prequel ar fi plictisitoare iar OT si-ar pierde farmecul daca le iei in ordine cronologica.