| NiceonDarius a întrebat:

Sunt un vizionator de filme inrăit si nu mai am la ce sa ma uit.
Ma gandeam sa incep episoadele Star Wars, dar nu stiu ordinea lor... daca puteti sa imi faceti o ordine a filmelor dau funda celui mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai ai la ce sa te uiti? Ia de aici:
https://www.cinemagia.ro/liste/must-watch-14417/

| JackR a răspuns:

Am raspuns acum o saptamana la aceeasi intrebare. Dau "copy-paste", deci fa economie de funde!
------------------------------------------------------

Pana acum sunt 9 filme: seria originala (ep. 4, 5 si 6), prequel-ul (ep. 1, 2 si 3), sequel-ul (ep. 7 si 8) si un spin-of "Rogue One: O Poveste Star Wars"

De preferat, urmareste-le in ordinea:

- Ep.1: Amenintarea Fantomei
- Ep. 2: Atacul Clonelor
- Ep. 3: Razbunarea Sith
- "Rogue One"
- Ep. 4: O Noua Speranta
- Ep. 5: Imperiul Contraataca
- Ep. 6: Intoarcerea lui Jedi
- Ep. 7: Trezirea Fortei
- Ep. 8: Ultimii Jedi

| NiceonDarius explică (pentru JackR):

Multumesc mult!

| JackR a răspuns (pentru NiceonDarius):

Vizionare placuta! happy