| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea Irina are 13 ani si ar vrea sa devina regizor. are in minte o idee grozava care are actiune, aventura, dragoste si de altele. e pasionata de filme de la 11ani. de multe ori perfectioneaza ideile. filmul ar avea mare succes iar daca poate fi ajutata sa difuzeze filmul ar fi indatorata

Răspuns Câştigător
| AxyLexy a răspuns:

Poi in primul rand ar putea sa vorbeasca cu parintii despre asta dupa care sa ii roage sa ii cumpere o camera cu care sa filmeze scurte filmulete pe care le poate baga pe youtube. Sa inceapa sa studieze de pe internet despre ce este vorba mai exact. Dupa ce va termina liceul sa se duca la o facultate pe profil si mai incolo depinde de ea daca va reusi sa-si implineasca visul sau nu.happy

3 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Si cum crezi ca o sa se intample?
poate sa viseze in continuare, sa faca liceul si dupa sa mearga la facultate unde i se vor indeplini mare parte din vise.pana atunci, rabdare! ca nu cred ca o sa gaseasca vreun ajutor.

| KrisK a răspuns:

In ziua de astazi nu se mai pune problema DACA isi va indeplini visul.Sunt optiuni infinite, dar singurul lucru de care are ea nevoie acum este pasiunea si devotamentul pe care il investeste.A incepe a critica filme ar fi un foarte bun pas pentru inceput.Montarea unor filmulete facute de ea ar fi tot un pas inainte.Si cel mai important...sa fie foarte serioasa cu cea ce face.Niciodata sa nu ii iei in gluma munca pe care o facewinking Ar fi perfect daca pe parcurs ar transforma acest vis in ceva real...prezentandul unui regizor ar putea fi o sansa. DAR niciodata nu este prea devreme sa se perfectioneze!

| KrisK a răspuns:

In ziua de astazi nu se mai pune problema DACA isi va indeplini visul.Sunt optiuni infinite, dar singurul lucru de care are ea nevoie acum este doar pasiunea si devotamentul pe care il investeste aici.Prin a incepe a critica filme ar fi un foarte bun pas pentru inceput.Montarea unor filmulete facute de ea ar fi tot un pas inainte.Si cel mai important...sa fie foarte serioasa cu cea ce face.Niciodata sa nu ii iei in gluma munca pe care o facewinking Ar fi perfect daca pe parcurs ar transforma acest vis in ceva realitate...prezentandul unui regizor ar putea fi o sansa. IN PRINCIPIU niciodata nu este prea devreme sa inceapa sa lucreze la acest 'proiect'!