| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi cele mai faine filme plsss funda mareee

6 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Hai sa-ti spun eu care m-au speriat cel mai mult. dragg me to hell, insidious, haunting in connecticut, the others, the amitiville, unborn, si cu zombie mi-a placut dawn of the dead, intoarcerea mortilor vii 3, dance of prom (sau asa ceva) nu mai stiu sigur cumse numea., the hauting in winchesterhouse, insa insidious e misto rau de tothappy aa si mai este si the hole, te poti uita si la an american wewrwwolf at parislaughing este cu varcolacibig grin probabil il stii.cu toate ca e cam vechi mie chiar mi-a placut. the shining, the rite, the grudge, the ring, scream, saw, the exorciser.

dragoste drama: a walk to remeber, if only, the last song.
dragoste: apa pentru elefanti, the ugly truth, flipped, the notebook

comedii: mean girls, what a girl boy thing, what a girl wants, sexdrive, eurotrip, she's all that, 10 things i hate about you, not another teen movie, american pie, van wilder, cruel intentions

| HurremSultan a răspuns:

Buna.Eu iti dau Top 10 cel mai faine filme si cu descriere :
1. Iubesc pe cine nu trebuie: in el este vorba despre o fata care joaca fotbal dar echipa ei este desfintata, ea vrea sa intre in echipa de fotbal a liceului dar este respinsa, fata se inscrie in echipa adversa deghizanduse in fratele sau geaman….
2.Sydney White si cei 7 tocilari: este vorba despre o adolescenta care este in primul an de facultate, ea vrea sa faca parte din sediul fratie din care a facut parte si mama ei, ea este acceptata dar renunta si isi gaseste refugiu alaturi de alti 7 adolesceni.
3.The perfect man: este vorba despre o adolescenta care s-a saturat sa se mute de fiecare data din cauza unei tip de doi bani, asa ca face planul perfect cu persoana perfecta, ea ii gaseste barbatul perfect si incearca sa il cupleze cu mama sa.
4. Dinou la 17 ani: Mike O’Donnell avea tot ce isi dorea de la viata, juca in echipa de baschiet a scoli si vroia sa mearga la un colegiu dar a renuntat din motive ca iubita sa a ramas insarcinata, asa ca el isi doreste sa se intoarca inapoi in trecut sa-si ia viata de la inceput.
5.Raise your voice: O poveste centrata in jurul unei cantarete dintr-un orasel de provincie, indurata de moartea intr-un accident de masina a fratelui ei, care in secret a inscriso la o academie de arta din Los Angeles.Aici ea trebuie sa faca fata unui nou mod de viata, specific marelui oras, dar mai ales sa invete sa cante ca o profesonista … si sa-si faca auzit glasul.
6.Twilight: este o poveste de dragoste dintr-un vampir si o murituare in ciuda tuturor lucrurilor care incearca sa-i desparta ei raman impreuna
7.Step up: este vorba despre un baiat care intra intr’o scoala de arta impreuna cu 2 prieteni si isi fac de cap, el este prin dar prieteni lui reusesc sa scape. Este pedepsit ca sa ajute cu ce poate scoala timp de 200 de ore, acolo o intalneste pe Nora care nu mai are cu cine sa danseze, Tylor se ofera sa o ajute si asa se indragosteste de ea si intra si eu in scoala de arte.
8. Weekend cu mama: este un fil romanesc, in urma cu 15 ani mama ei a plecat in Spania. Dar s-a intosr in tara sa vada ce mai face fata ei, a aflat ca fica ei este plecata de acasa, se dogheaza si are un copi de 3 ani. Ea incearca sa o ajute si o convinge sa plece cu ea in Spania dar intre timp fica Cristinei este rapita iar ea este omorata de niste proxeneti.
9.The triangle: Trei prieteni (Stu, Tommy şi Gus) pleaca in călătoria lor anuala impreuna, de data aceasta,se duc la pescuit. Stu vine impreuna cu logodnica, Julia, acesta are mari probleme de bani, planurile facute se schimba…… ei sunt obligaţi să ia o barcă charter de la Louis Morgan. Louis aduce si una din colegele sale Charlie …totul se anunta placut,incep sa pescuiasca, dar încet, incet intra ntr-o ceaţă groasă şi la un moment dat dau de Regina scoţiană, o nava de lux ce a dispăru cu mulţi ani în urmă. În curând se vor gasi antrenati într-un joc straniu si periculos….
10. Ma dau in vant dupa cumparaturi: Este vorba despre o fata tanara care de abia a absolvit facultatea, ea vrea sa se angajeze la o revista de moda, ca redactor. Pana la urma se aganjeaza la o revista financiara, ea este dependenta dupa cumparaturi si are datori foarte mari. Sper ca te-am ajutat.Pa, pa wave {funda?}

| KoreaJapan a răspuns:

Eu am vazut aseara
Pop Star - Lizzie McGuire
nu e cine stie ce dar e ceva la care sa te uiti, este mai mult pentru adolescenti, in rolul principal este aceeasi care a jukt in cenusareasa moderna (asta e un film tare amauzant, merita sa te uiti) si in multe altele.

| stelutsyka a răspuns:

Unul cre imi place mie este "MIRRORS"

| Dana_6702 a răspuns:

1Legends of the Fall - Legendele toamnei (1994)
2. Live Free or Die Hard - Greu de ucis 4 (2007)
3. Meet the Parents - Un socru de cosmar (2000)
4. Titanic (1997)
5. Face/Off - Fata in Fata (1997)
6. The Transporter - Curierul (2002)
7. Casablanca (1942)
8. American Pie - Placinta Americana (1999)
9. Cast Away - Naufragiatul (2000)
10. Crash - Crash - Povesti din L.A. (2004)
11. Point Break - La limita extrema (1991)
12. The Ring - Avertizarea (2002)
13. Raiders of the Lost Ark - Indiana Jones si cautatorii arcei pierdute (1981)
14. Shrek the Third - Shrek al treilea (2007)
15. Eragon (2006)
16. Scary Movie - Comedie de groaza (2000)
17. The Silence of the Lambs - Tacerea mieilor (1991)
18. Mar adentro (2004)
19. Basic Instinct - Instinct Primar (1992)
20. The Lord of the Rings: The Two Towers - Stapanul inelelor: Cele doua turnuri (2002)
21. Saw - Puzzle mortal (2004)
22. Finding Nemo - In cautarea lui Nemo (2003)
23. Big Fish - Pestele cel Mare (2003)
24. Cube - Cubul (1997)
25. Alien (1979)
26. Dune (1984)
27. Psycho (1960)
28. Some Like It Hot - Unora le place jazz-ul (1959)
29. The Shining - Stralucirea (1980)
30. The Wizard of Oz (1939)
31. Twilight - Amurg (2008)
32. Avatar (2009)
33. New Moon - New Moon - Twilight 2 (2009)
34. The Dark Knight - Cavalerul negru (2008)
35. High School Musical 3: Senior Year - Liceul muzical: Anul absolvirii (2008)
36. My Mom's New Boyfriend - Mama are un nou iubit (2008)
37. Ice Age: Dawn of the Dinosaurs - Ice Age 3 - Epoca de gheata 37: Aparitia dinozaurilor (2009)
38. Transporter 3 - Curierul 3 (2008)
39. Fast & Furious - Furios si iute 4: Piese originale (2009)
40. Shutter - Fotografii Bantuite (2008)
41. Death Race - Cursa mortala (2008)
42. My Best Friend's Girl - Doi burlaci si-o … blonda (2008)
43. Eclipse - Saga Amurg: Eclipsa (2010)
44. The Unborn - Misterul gemenilor (2009)
45. 18 Year Old Virgin (2009)
46. Prince of Persia: The Sands of Time - Printul Persiei: Nisipurile Timpului (2010)
47. Zombie Strippers - Dansatoarele Zombi (2008)
48. Sex Drive - In SEXcursie (2008)
49. The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor - Mumia: Mormantul Imparatului Dragon (2008)
50. Camp Rock (2008)
51. Transformers 2: Revenge of the Fallen - Transformers 2 : Razbunarea celor invinsi (2009)
52. Underworld: Rise of the Lycans - Lumea de dincolo 3 : Revolta Lycanilor (2009)
53. The Proposal - Vrei sa te insori cu mine (2009)
54. He's Just Not That Into You - Despre barbati si nu numa... (2009)
55. 2012 (2009)
56. Taken - Teroare in Paris (2008)
57. The Day the Earth Stood Still - Ziua in care Pamantul s-a oprit (2008)
58. Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief - Percy Jackson si olimpienii: Hotul fulgerului (2010)
59. The Forbidden Kingdom (2008)
60. Another Cinderella Story (2008)
61. The House Bunny - Iepurasul casei (2008)
62. My Bloody Valentine 3-D - Infern de Ziua Indragostitilor (2009)
63. Tropic Thunder - Furtuna tropicala (2008)
64. Terminator Salvation - Terminator - Salvarea (2009)
65. Madagascar: Escape 2 Africa - Madagascar 2 (2008)
66. The Hottie and the Nottie - O prietenie de pomina (2008)
67. Bride Wars - Razboiul mireselor (2009)
68. Gladiator - Gladiatorul (2000)
69. A Walk to Remember - O iubire de neuitat (2002)
70. The Curious Case of Benjamin Button - Strania poveste a lui Benjamin Button (2008)
71. X-Men Origins: Wolverine - X-Men de la Origini: Wolverine (2009)
72. Angels & Demons - Ingeri si Demoni (2009)
73. Hancock (2008)
74. Slumdog Millionaire - Vagabondul milionar (2008)
75. Harry Potter and the Half-Blood Prince - Harry Potter 6 : Harry Potter si Printul Semipur (2009)
76. My Sassy Girl - Traieste clipa (2008)
77. The Expendables - Eroi de sacrificiu (2010)
78. The Book of Eli (2010)
79. Blood and Sex Nightmare (2008)
80. Hero Wanted (2008)
81. Bolt (2008)
82. P.S. I Love You - P.S. Te iubesc (2007)
83. High School Musical 2 - Liceul muzical 2 (2007)
84. Wanted (2008)
85. The Rebound - Idila cu dadaca mea (2009)
86. The Final Destination - Destinatie finala 4 (2009)
87. Eagle Eye - Ochi de vultur (2008)
88. Watchmen - Cei ce vegheaza (2009)
89. Inception - Începutul (2010)
90. Clash of the Titans (2010)
91. Enchanted - Magie in Manhattan (2007)
92. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides - Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi (2011)
93. The Last Song - Ultimul cantec (2010)
94. The Ugly Truth - Adevarul gol-golut (2009)
95. Step Up 3D - Dansul dragostei 3D (2010)
96. Legion (2010)
97. Valentine's Day (2010)
99. The Last Legion - Ultima legiune (2007)
100. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 - Harry Potter si Talismanele Mortii: Partea I (2010)

| lostindreams_2707 a răspuns:

Pai mie imi place :a walk to remember.