| ArkanHell a întrebat:

Stie careva animeuri psihologice+actiune+drama? (gen Death Note sau Darker than black etc)

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Salut. Iti propun:
- Psychic Detective Yakumo
- Another
- Mirai Nikki
- ChäoS; HEAd
- Elfen Lied
- Gantz (2 sez)
- Deadman Wonderland
- Seikimatsu Occult Gakuin
- Gosick
- Dantalian no Shoka

Vizionare placuta!winking

| ArkanHell explică (pentru ryuu):

Interesant, desi am cautat multe animeuri Yakumo, Another, Mirai Nikki, Chaos Head, Dantalian no Shoka nu le-am mai vazut, am observat ca iti plac caracterele anime cu 2 ochi diferiti laughing)), in orice caz, multumesc happy

14 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Mirai Nikki

| ArkanHell explică (pentru DakotaRoyse):

Doar atat? tongue

| DakotaRoyse a răspuns (pentru ArkanHell):

Dacă doar asta mi-a venit în minte... :-?
Sau trebuia să-ţi satisfac dorinţa, dându-ţi o listă cu vreo 200 de anime-uri?
http://www.watchanimeon.com/? genre=psychological
http://www.imdb.com/list/t1Hm-J3INU0/
http://forums.animesuki.com/showthread.php?t=28196
Şi pe lângă astea, dacă cumva nu e trecut pe-acolo, aş recomanda şi Mnemosyne. Poate nu-i fix psihologic, dar se apropie de o ciudăţenie.
Caută şi-o să găseşti fericirea în listele alea.

| ArkanHell explică (pentru DakotaRoyse):

Pffoaaa,nu ti-am zis nimica, ce sari asa laughing

| DakotaRoyse a răspuns (pentru ArkanHell):

Poate-ai spus ceva care nu-şi avea locul, în opinia mea.
Vizionare plăcută la toate serialele alea, anyway.

| ArkanHell explică (pentru DakotaRoyse):

Mda,atunci trebuia sa-ti zic special
Scuze, imi trebuiesc 200 de animeuri, 1 nu e de ajuns,Nu te supara,IMI PARE extrem de super foarte mega rau!

E bine asa? laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))),vai si vai,E VAI si vai de tara asta daca au ajuns oamenii sa comenteze pentru orice detaliu, iti zic sincer, detest persoanele care comenteaza pentru orice, sunt insuportabile, ia sfatul meu pe viitor ca sa nu mai faci aceeasi greseala si mersii oricum

| DakotaRoyse a răspuns (pentru ArkanHell):

Ştiu, nici eu nu suport persoanele care comentează degeaba. Până la urmă eu doar ţi-am dat un serial ce-mi trecuse prin minte. Dar cred că tu n-ai reuşit să te abţii să pui o întrebare fără rost, cu pseudo-gust de glumă. Pe principiul ăsta ţi-am răspuns şi eu înapoi.
Mulţumesc, la revedere.

| ArkanHell explică (pentru DakotaRoyse):

Asa cum nici tu nu te-ai abtinut sa-mi incluzi in conversatie "Poate-ai spus ceva care nu-şi avea locul" asa ca ti-am oferit acelasi comportament, iti convine? happy, asa ma simt si eu, Multumesc pentru intelegere!

| DakotaRoyse a răspuns (pentru ArkanHell):

Da, dar a fost în opinia mea, am spus. Şi ţin să precizez că am spus asta după ce tu "mi-ai oferit acelaşi comportament". Mă rog...

| ArkanHell explică (pentru DakotaRoyse):

Ah da si uitasem
"Dacă doar asta mi-a venit în minte... thinking
Sau trebuia să-ţi satisfac dorinţa, dându-ţi o listă cu vreo 200 de anime-uri?"

Cum ti se pare? Nu-si avea locul aceste cuvinte si totusi tot tu dai impresia ca ai dreptate si eu comentez degeaba laughing) big grin, tu te comporti asa cum detesti, ti-ai dat seama? big grin

| DakotaRoyse a răspuns (pentru ArkanHell):

Ah, ce simplă ţi-ar fi fost viaţa dacă nu sufereai de sindromul "eu trebuie să am ultimul cuvânt".
Acum nu mai încurca conversaţia, că n-are rost. Pot să dau scroll up şi să văd foarte bine cine a început. Înţeleg că răspunsul meu nu ţi-a fost satisfăcător şi sunt ok cu asta, nu cerşesc fundiţe laughing E rândul meu să-ţi dau un sfat: dacă te enervează oricum persoanele care comentează pentru orice, te rog să nu mai comentezi pentru orice.
Pentru că ce-ai spus anterior, "eu mă comport aşa cum detest" e valabil doar pentru tine. Te comporţi aşa cum deteşti.

| ArkanHell explică (pentru DakotaRoyse):

Nah,tu ai inceput asa ca ma comport detestabil fata de tine nu fata de mine deoarece eu nu incep niciodata cu un comportament care il detest, il folosesc doar celor care detesta acest gen de comportament si totusi il folosesc fara nici un motiv ca si tine ce-i drept laughing

| DakotaRoyse a răspuns (pentru ArkanHell):

Vai, dar cât îţi place să înnozi un fir de aţă...