| allax222 a întrebat:

Stie cineva cand incepe din nou serialul Bleach? tongue

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Ok, iti spun de acum ce am citit pe net, ca sa nu stau 10 mii de ani sa citesc o gramada articole.
DIn ce am citit, si din ce putei citii si tu, dar nu te-a lasat lenea, si din cate stiam si eu, ANIME-ul, nu serialul, s-a oprit din lipsa de material.
Uita-te la Bakuman ca sa vezi cam cum se realizeaza un anime si sa intelgi ce-ti spun eu aici, asta daca esti incepator in anime.
Ca sa se realizeze un anime, intai trebuie creata o Manga, intereseaza-te ce e aia daca nu stii, si abia dupa un anime.
Ca si regula, Manga trebuie sa fie mult mai avansata de cat anime-ul, si ma refer la capitole, asta inseamna ca manga trebuie sa aiba multe capitole inainte fata de anime.
Ce s-a intamplat la Bleach, a fost ca anime-ul avansa foarte repede, iar manga prea incet, ceea ce ducea la intalnirea celor doua, daca pot spune asa, adica manga si anime-ul ar fi ajung la exact acelasi numar, ceea ce nu era bine.
Daca esti atent, la finalul anime-ului Ichigo spune "Mata na" adica "pe curand", ceea ce inseamna ca acela nu este finalul, ci in curand, ne v-om revedea cu acel personaj al dracu de amuzant si interesant.
Ceea ce au facut ei, nu a fost sa opreasca anime-ului, ci sa-i dea o pauza creatorului, si sa-i dea timp acestuia sa creeze mai multe capitole manga.
La ora actuala capitolele alea sunt pe la 500 sau 600, deci povestea continua inca.
Atunci cand manga v-a avea mult mai multe capitole in fata, anime-ul v-a reincepe, dar asta nu se stie cand, nu prea curand, inca nu s-a dat o data in care v-a incepe.

1 răspuns:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
S-a incheiat seria deci nu vor mai fi episoade noi.
Te pup! :*