| fugera a întrebat:

Stiti cumva cum se scrie un scenariu de film? am nevoie de cateva sfaturi legate de asta, sau si cateva foi dintr-un scenariu sa vad cum se scrie. ceva orice mi-ar fi de ajutor.
multumesc

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Poti sa descarci de aici schema unui scenariu de film:
http://ro.scribd.com/doc/47817137/Cum-se-scrie-scenariul-de-film

| fugera explică (pentru foxsilver):

Nu pot sa il descarc. imi cere sa ma loghez si sa imi fac cont.din alt loc nu pot sa il descarc?

| foxsilver a răspuns (pentru fugera):

Ba poti! Undeva in dreapta ferestrei vei gasi un chenar portocaliu, pe care scrie "download", bifezi formatul in care vrei sa fiedocumentul, dupa care dai click pe acel chenar; in pagina noua va trebui sa incarci tu un document de la tine din calculator, si abia atunci ti se va permite sa descarci documentul de pe site.

3 răspunsuri:
| AntoniaRaluca a răspuns:

Dai detalii despre starea actorului, despre cum se simte personajun.etc.scrii numele lui inaintea replicilor. exemplu este manualul de franceza si engleza.