| tribalboy a întrebat:

Sunt fan al filmelor istorice,cu actiunea petrecuta in istoria antica (gen Rome,Troy,Spartacus,Centurion, King Arthur...) Imi puteti recomanda si alte filme din aceasta categorie pe care le-ati vazut si v-au impresionat?

2 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

10.00 bc
Immortals
Infruntarea titanilor
Furia titanilor
Underworld.

| gabitzagabi a răspuns:

Pai uite aici : Schindler's List (1993), Agora (2009),Attila (2001),The New World (2005) ( pe astea le-am vazut si sunt foarte tariwinking )
Si uite cateva care am auzit ca sunt bune ( de la prieteni etc. ) : Gangs of New York, Ducesa ( asta am mai auzit de la multi ca e super fainawinking ).
Sper ca te-am ajutat big grin. Funda?batting eyelashes