| ArsNoctis a întrebat:

imi puteti recomanda niste filme cu actiunea petrecandu-se in Egiptul Antic sau Grecia Antica? Multumesc.

3 răspunsuri:
| alexandra1993 a răspuns:

Cleopatra(1969) cu Elizabeth Taylor si Richard Burton, Troia(2004) cu Brad Pitt si Orlando Bloom, The Egyptian(1954), Alexander(2004), Elena din Troia(2003).

| WldWld a răspuns:

Asterix si obelix si cleopatrahee hee asta mi-a placut foarte mult chiar daca e mai vechi.

| KazumaKwabara a răspuns:

Cei 300 de spartani, running the sahara, Mystery of the nyle, Building the great pyramide