| Simulete_Adrian_1998 a întrebat:

Știți filmul Declarația de dragoste de Nicolae Corjos? Spuneți-mi și mie care e declarația de dragoste, FUNDĂ!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot filmul este o declaratie de dragoste.Este o dragoste intre liceeni.Incearca sa vezi filmul mai in ansamblu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu filmul. Îți redau "declaratia de dragoste" din cartea autorului George Șovu, din film, spre rușinea mea, nu mai rețin decât frânturi...
http://i.imgur.com/6JFJyvE.jpg
... apropo, chiar și un pachețel cu prăjituri, dăruit iubitei, era considerat a fi o declarație de dragoste! :)

| aumih16 a răspuns:

Frumoase filme a facut si nicolae corjos! ehe! alo aterizeaza strabunica tot de el e facut! si mai sunt! eu nu am un regizor preferat anume sigur il pun in capul listei pe mircea dragan! asta-i preferatul meu! a avut si el cateva filme bune! explozia! cuibul salamandrelor! brigada diverse! stefan cel mare Vaslui 1475! etc! mai imi plac mircea daneliuc! care a fost casatorit cu tora vasilescu! alecu croitoru iarasi un profesionist aparte! si mai imi place un mircea! acesta fiind mircea muresan! alt profesionist innascut! mi se pare ca fiica lui e rodica muresan! nu stiu de ce! poate sa fie o coincidenta de nume! ma rog! in principal cam astia sunt regizorii care imi plac! in general cei care au invatat meseria asta regizorala! cei noi mai au de invatat multe! de la astia! mi-a mai placut si dan pita! am uitat sa precizez! bun regizor si asta! de la el stiu ca imi place concurs! desi a mai facut filme! nunta de piatra! duhul aurului! hotel de lux! etc! dar astea nu imi plac in mod deosebit! a si imi mai place si iarasi un alt mircea! dar asta-i mircea moldovan! pe care tin sa il apreciez! un profesionist deosebit! a facut anumite filme din seria margelatu! pintea! dar si toamna bobocilor si cu iarna bobocilor! ii poarta semnatura! cine mi-a mai placut! a da! manole marcus! iarasi un profesionist! printre filmele sale! se enumera operatiunea monstrul! actorul si salbaticii! mitica popescu! etc! mai imi plac si niste regizori dar care au avut activitate mai inainte! si aici vorbesc de aurel miheles! dar si gheorghe vitanidis! asta sigur iti spune zice ceva! ca a regizat si el cateva filme! aici intra post restant! baietii nostri! si gheorghe naghi mi-a placut! care a facut telegrame! d ale carnavalului! etc! au fost mai multi pe atunci! mai era si o femeie malvina ursianu! care a facut filme! dar in mare doar aurel miheles gheorghe vitanidis si gheorghe naghi! mi-au mai placut! si cam atat! a mai e si lucian pintilie! care mi-a placut la fel! am multi favoriti! e greu sa aleg dintre ei! ce sa ii faci! nu ai ce sa ii faci! a dar mi-a placut si haralambie boros! a facut el afacerea protar!