| JackDawson a întrebat:

Știe cineva ceva filme/seriale lgbt? Dar cu subtitrare in română? M-ar interesa din 2013 încoace.

4 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Orange is the New Black e foarte fain.Ar mai fi si Sense8 pe care eu personal nu l-am vazut insa am auzit ca ar avea multe scene lgbt, in Orphan Black fratele protagonistei e gay iar un alt personaj important e lesbiana si sunt cateva scene cu ea si iubita ei dar nu se focuseaza pe tema asta.Din Lost Girl am vazut un singur episod insa stiam ca sunt lesbiene tipele.

Si ca filme...ar fi Kiss Mig,I am Michael, Carol, Blue is the Warmest color (e absolut superb, trebuie sa te uiti), Below Her Mouth si Anatomy of a Love Seen

| faramatania a răspuns:

Filme:The Imitation Game (2014),G.B.F. (2013),Carol (2015),The Danish Girl (2015),I, Olga Hepnarová (Já Olga Hepnarová 2016)
Seriale:Skam, Eyewitness sau Valea Mută, Sense8, The Carrie Diaries

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Orange is the new black l-ai vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blue is the warmest color, cel mai lgbt.