| aaa10 a întrebat:

Știe cineva un film asemanator ca terminator?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate nu este chiar ca Terminator, in sensul ca nu vine din viitor sa ucida o persoana... dar recomand filmul Upgrade (2018). Chiar daca este despre tehnologie/roboti si inteligenta artificiala, este un film foarte bun, care prezinta puterea unei astfel de inteligente, poate chiar marcant pentru unele persoane, dupa parerea mea big grin

Numai bine!

| Zuzu1991 a răspuns:

Terminator 2 Judgement Day
Terminator 3 Rise of the Machines (Kristana Loken... HOT)
si celelalte:
https://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_(franchise)

nu stiu nici un alt film cu ideea de robot venit din viitor (cel putin nu unul mai rasarit, la filme de clasa D nu ma uit, dar am vazut unul pe Youtube cu un terminator care s-a dus in trecut si nu il lasa pe Isus sa devina messiah si il tot salva, iar la sfarsit Isus se uita in sus si spune:
"Iarta-l Doamne, ca nu stie ce face" =)) )
altfel, daca nu asta te doare, atunci sunt o tona cu veniti din viitor ca sa "put the wrong things right" (sa repare trecutul lor), cum ar fi Time Cop, serialul Travelers, chiar un episod din Castle, Stargate, Startrek, Somewhere in Time, Back to the Future 1-3, etc.
https://www.imdb.com/search/keyword/?keywords=time-travel

| Apokales a răspuns:

RoboCop, Chappie, poate si Mad Max, insa acesta nu-ti ofera roboti, ci peisajul apocaliptic al lui "Terminator".

| tonyc7 a răspuns:

Soldatul universal (cu Van Damme si Dolph Lundgren). E cel mai tare care se aseamana cu Terminator.

| InOrOut a răspuns:

Vaccinatorul, doar la antena3, in fiecare zi