| PopaMari a întrebat:

Știu acțiunea filmului dar nu știu cum se numește. Mă ajutați? Acțiunea suna cam așa: protagonistul are un fiu care a fost prins de poliție cu substanțe ilegale și riscă 40-50 ani de pușcărie iar tacsu acestuia colabora cu politia pentru a găsi bandă care transportă droguri. În schimbul eliberării acestuia. Protagonistul deține o firmă de tiruri și într-un cadru acesta vorbește cu un angajat și cară niște saci. Filmul este american și a fost dat la ProTV acum mulți ani. Mă ajută careva? Vă rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Simo345 a răspuns:

Filmul se cheama "Snitch" cu Dwayne the Rock, e din 2013. sa mi spui daca asta este >)))

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Protagonistul desteptule, nu protagoniștul ce ai esti beat?

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi, ce cârcotași sunteti voi băieții! tongue
Tu oare folosesti telefonul, cand scrii mesaje ori postări aici, pe TPU?
Atunci, știi că o secundă in plus, te costă, dacă uiti să iei degetul rapid de pe tasta "s", fiindcă se transcrie automat "ș". La fel e și cu t, ț, și cu a ă...winking

Era mai grav dacă punea vreo cratima aiurea., ori nu o punea deloc, când aceasta era necesară.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Ai dreptate, dar eu mai si glumesc stiu ca nu toti înteleg acest lucru. Ce mai faci tu?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Snitch (2013) https://www.imdb.com/title/tt0882977/
Tot un film de actiune, f. bun e și Cold Pursuit (2019) https://www.cinemagia.ro/filme/cold-pursuit-1261947/

| salieri84 a răspuns:

Protagoniștul? Vine cumva din mesopotamiană?