| mihaelaScumpaA a întrebat:

TPU mor de plictiseala! app asi vedea un film... am 11 ani jumatate si vreau filme gen wild child titanic etc. dar nu de groaza sau ceva de genu. fundita? please? pune`ti filme de orice fel care v-a placut

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Staim eu unul dar maidegraba era telenovela.

| Mangustă a răspuns:

Ultimul film la care m-am uitat a fost Where the wild thing are.E despre un baiat de vreo 8 ani care fuge de acasa, ajunge pe o insula cu vreo 10 monstrii si ca sa nu-l manance pentru ca a distrus o casa de-a lor (pe principiul: "ai o problema? Mananc-o!") a devenit regele lor. Cred ca e genu de film care merge la orice varsta. Daca iti plac filmele de mister/crima organizata si alte chestii de genu poti incerca: The girl with dragon tattoo(mie mi-a placut varianta suedezilor), The girl who played with fire, The Godfather (ala clasic din '72, daca ai timp poti sa vezi toate partile ca merita) Scarface, London Boulevard, The curious case of Benjamin Button, Dorian gray etc. Daca vrei animatii: Puss in boots, Kung fu panda, Ice age (din nou toate partile)
Oricum, uite lista mea cu filme pentru la vara. http://www.imdb.com/list/tNwWwtkvwDQ/ Enjoy!

| anadark84 a răspuns:

Poti incerca The Adventures Of Tom Sawyer (1938) sau Lord Of The Flies(1990). Ambele sunt ecranizari ale unor carti celebre.

| Stef0909 a răspuns:

Nu stiu daca o sati placa dar daca esti interesatabig grin. Wrath of the titans 2012 este un film foarte frumos despre zei. daca ai citit legendele olimpului e foarte bine o sa intelegi in totalitate filmulwinkingvizionare placuta