| Mopmop a întrebat:

Un film SF care v-a dat pe spate? Poate fi si serial ca nu e bai. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Are multe episoade tari. Mie cred că îmi place cel mai mult episodul San junipero.
Dark e iarăși un serial SF foarte bun.

41 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu neaparat ca m-a dat pe spate, dar trilogia Star Wars mi-a placut la maxim, de la primul pana la ultimul.

| Apokales a răspuns:

Avatar laughing, dar asta nu se pune pentru ca nu ai cum sa nu-l stii. Unul bun cred ca ar fi "Her" 2013.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alien

| relian a răspuns:

Dupa parerea mea cel ami bun film SF, cum spui m-a dat pe spate, este Interstelar, sincer nu cred ca e altul mai bun, asta din toate pctele de vedere, este un film exceptional.
Seriale mi sau parut f bune The 100,
Ar mai fi si Avengers: Infinity War,continuarea nu iti recomand, este o balarie laughing

| Simpatic a răspuns:

Ce mi-a placut mie in mod special:

Inception (2010)
Star Wars originalul
Avatar (2009)
The Prestige (2006)
Source Code (2011)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Mr. Nobody (2009)
Chronicle (2012)
Donnie Darko (2001)
Ex Machina (2014)
V for Vendetta (2005)
Snowpiercer (2013
Looper (2012)
Serenity (2005)
I Am Legend (2007)
Coherence (2013)

| gabicoo a răspuns:

Oblivion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele cu X-MAN
Lucy
In martie o sa apară Godzilla vs Kong
Godzilla king of the monsters e super daca nu l-ai vizionat.

| DangerF a răspuns:

The 5th wave - film
Lost in space - serial
The 100 - serial ( sez 1 si 2 nu e SF, din sez 3 pana la sez 7 e) Dupa mine asta e cel mai bun serial

| Mopmop explică (pentru UnDiavol):

Multumesc pentru raspuns. Am vazut pe toatehappy

| Mopmop explică (pentru Drimmero):

Vizionate. Merci de raspuns!

| Mopmop explică (pentru Apokales):

Am vazut Avatar. Incerc her asta de care spui. Multumesc de raspuns!

| Mopmop explică (pentru anonim_4396):

Vazut. Multumesc de raspuns!

| Mopmop explică (pentru relian):

Am vazut... am facut o pasiune pentru Anna Hathaway? Merci pentru raspuns!

| Mopmop explică (pentru Simpatic):

Ultimele 2 nu am vazut. Multumesc pentru raspuns. Recomand Next cu Nicolas Cage ai Jessica Alba daca am scris corectlaughing

| Mopmop explică (pentru gabicoo):

Vazut. Multumesc pentru raspuns.

| Mopmop explică (pentru anonim_4396):

Am vazut doar Lucy. Am sa vad restul. Multumesc pentru raspuns.

| relian a răspuns (pentru Mopmop):

In Next nu joaca Jessica alba ci Jessica Biel, stiai tu ceva ceva.

| Mopmop explică (pentru UnDiavol):

Forrest gump am vazut. Am sa vad restul, multumesc pentru raspuns.

| Mopmop explică (pentru DangerF):

O lista de noutati pentru mine! Multumesc pentru raspuns.

| UnDiavol a răspuns (pentru Mopmop):

Sigur vizionare plăcută seară bună domnule

| Mopmop explică (pentru relian):

Merci pentru lamurire. Sunt actrite "bune" amandoualaughing

| Noturbusiness a răspuns:

Seria Divergent e destul de tare. Mai ales primul film.

| Mopmop explică (pentru Noturbusiness):

Am sa il urmaresc. Multumesc pentru raspuns.

| Drimmero a răspuns:

Mi-am amintit de I am Legend (2007) daca l-ai vazut, e bun si asta, mi-a placut.

| Mopmop explică (pentru Drimmero):

Da. L-am vazut. Multumesc pentru raspuns.

| StrongHeart a răspuns:

Ai vazut Supernatural?

| Zuzu1991 a răspuns:

Event Horizon... e de groaza dar m-a dat pe spate
in rest, alege: Star Trek (o tona de filme si seriale), Star Gate (cateva filme, primul a fost RUPERE, cateva seriale, printre care cel mai longeviv serial SF facut vreodata), Battle Star Galactica, serialul nou a fost INCREDIBIL
etc. revino dupa ce le termini pe astea, o sa iti ia ceva, ceva tongue

| Theo94 a răspuns:

Interstellar (2014)
https://www.imdb.com/title/tt0816692/

2001: A Space Odyssey (1968), nici nu spui ca a fost facut in anii 60, pare a fi facut la sfarsitul anilor 90', inceputul anilor 2000.
https://www.imdb.com/title/tt0062622/

Trilerul pe Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=oR_e9y-bka0&ab_channel=WarnerBros.Pictures

Arrival (2016)
https://www.imdb.com/title/tt2543164/