| FlowerRoseRose a întrebat:

Va place Violetta? Ei bine, si mie. As vrea sa stiu ce credeti. Cine credeti ca ar trebui sa o aiba pe Violetta? Am multi prieteni carora le place de Leon dar mie... Eu vreau sa fie Tomas. Voi ce ziceti? Spuneti de cine va place mai mult (Tomas sau Leon) si de ce?
Astept pareri kiss
(scuze daca am gresit categoria)

Răspuns Câştigător
| ancaelena24 a răspuns:

Thomas e alesul ei. Este cel ce-o iubeste cu adevarat. Si mai mult, ar fi un sfarsit foarte frumos pentru o poveste de dragoste. Ea crede ca il iubeste pe Leon pentru ca o face sa se simte bine, protejata in preajma dar eu cred ca ea nu simte acel sentiment din stomac care te face sa-l saruti pe respecivul. Si inca un argument, ea a simtit acest sentiment al iubirii acest sentiment inexplicabil cu Thomas. A fost dragoste la frima vedere. Eu cred ca Thomas o iubeste nespus pe Vio. Si chiar cand l-a mai ranit (chiar daca a fost din cauza Ludmilei) el tot se gandea la ea. Singurul lucru pe care sta in calea iubirii (inevitabile) a Violletei si a lui Thomas este Ludmila. Vipera aceea se baga in relatia lor din mai multe motive : 1) o uraste pe Violetta pentru ca se simte amenintata, 2) Pentru ca il doreste pe Thomas ( nu-l iubeste pentru ca iubirea adevarata nu inseamna sa-ti ranesti iubirea doar ca sa obtii ceea ce vei ca ea l-a ranit pe Thomas cand a anulat intalnira lui cu Vio, dar asta nu-i iubire, 3) ea crede ca toti ce nu sunt ea sunt de grad inferiori, insecte, ...se crede superiora. Cat despre Nati ea are potential dar ii e frica, ii place sa fie sub aripa cuiva (chiar daca acel cineva nu o apreciaza) de aceea Ludmila este intregul ei univers.

59 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Flower12 a răspuns:

Ambii sunt chipesi, dar eu cred ca mai bine iar sta cu Leon (Sory e parerea mea)

| FlowerRoseRose explică (pentru Flower12):

Eu nu te contrazic, si eu cred ca i-ar sta mai mult bine cu Leon, dar eu spun doar ca asa e finalul povestii, cu Thomas...

| Razvanboss01 a răspuns:

Deci..Vilu in primul sezon va fi cu Lyon dar in sezonul 2 va fi cu diegoo.happy

| Marya66 a răspuns:

Sincer, Mie imi place mai mult de Leon ..deoarece el a stat langa Vio cand Tomas a parasit-o ..etc ..Tomas nici nu stie cu cine sa fie... Ori cu Vio ori Ludmila.winking. Din punctul meu de vedere Leon o iubeste mai mult pe Vio! :*

| BiScUiTzEeL a răspuns:

Leon ESte alesul ei.
Tomas pa-pa! Sezonul 2 il zboara pe tomas la el in tara.Va aparea Diego si Lara care ii vor despartii pe Violetta si pe Leon dar ei se vor impaca.
Eu zic oricum ca Leon este alesul ei.
Cu el a avut primul sarut, se iubesc chiar foarte mult.El nu a ranit-o deloc si a iertat-o aproape de fiecare data, a inteles-o.

Uita-te pe facebook daca ai, sa vezi ca paginile cu LEONETTA au umplu facebook'ul

| FlowerRoseRose explică (pentru BiScUiTzEeL):

Corectie...asta e in violetta2 adica a doua versiune a serialului...nu sezonul doi

| SaraBella a răspuns:

Eu cred ca ii sta bine cu Leon,dar Thomas o intelege,o iubeste tine la ea si daca ii s-ar intampla ceva Violettei cred ca nu ar mai putea sa iubeasca niciodata pentru ca nu o mai are pe ea,Leon o iubeste dar nu la fel de mult ca Thomas pentru ca el ar putea trece usor peste asta,nu cu un gol in suflet cum ar fi in cazul lui Thomas,dar la fizic ii sta mai bine cu Leon,dar cred ca Thomas e alesul ei, ei bine asta e parerea mea mea daca voi credeti ca leon e alesul asa este dar daca credeti ca Thomas este alesul ei e bine trebuie mereu sa va ascultati inima si sa credeti in visele si sperantele voastre, Violetta simte asta pentru ca cu Leon se simte insiguranta fara nicio nesiguranta, sper ca nu supar pe nimeni dar cred ca dupa citatul,, Daca tot ai o inima trebuie sa o urmezi". Sper ca raspunsul meu va va ajuta sa intelgeti cand veti avea o poveste asemenetoare ca a Violettei sa faceti precum citatul.Ma bucur ca an putut sa va ajut.

| maiacapsuna a răspuns:

Leon este alesul ei,deoarece el o face pe Violetta sa se simta bine:el este un om de gasca.
Dar Tomas,ei bine, el este ba cu Lutmila, ba cu Violetta, se joaca cu sentimentele lor.Iar Tomas cand afla ca Lutmila face ceva rau sau ii face ceva rau Violettei atnci se desparte de ea si se duce la Violetta, iar cand o iarta pe Lutmila atunci se impaca cu ea.Nu v-ati gandit la asta?
Astept parerile voastre despre raspunsul meu pana atnci pupici!

| Mrr_Maria_1996 a răspuns:

Leon e cel mai dragut si sincer si o merita pe Vio nu ca prostu ala de Thomas e cam pampalau baiatu...

| ℜëßëℓå a răspuns:

Mda, cu Tomas as vrea si eu, ca la inceput, Leon a incercat s-o cucereasca pe Vio doar ca sa o faca geloasa pe Ludmila ca stii ca inainte ei erau impreuna si Ludmi se tot dadea la Tomas, si abia apoi Leon a inceput sa se indragosteasca de Violetta pe parcurs. Cu Tomas in schimb, a fost dragoste la prima vedere. Insa...in sezonul 2 se va intoarce la Leon, iar in locul lui Tomas va veni Diego, care mooooooooooor dupa el ( ca actor, ca asa ca personaj e exact ca Ludmila ). Si stii de ce a fost Tomas inlocuit? Cand am aflat am ramas masca :O. Pei......adevarul e ca actorul care il joaca (Pablo Espinosa) fumeaza si se drogheaza si din cauza asta a fost inlocuit. Dap, asa e! straight face

| cainedragut a răspuns:

Tomas ar trebui sa fie cu Violetta de la primul episod cand s-au intalnit s-au iubit si Ludmila, Leon si chiar si Francesca s-au bagat intre ei dar in ultimul episod Violetta si Tomas o sa fie impreune si o sa se sarute in ploaie cum s-au intalnit in primul episod

| cipri1999 a răspuns:

Mai bine cu Leon decat cu Thomas stii de ce? Pentr ca tot ma enerva cum zicea,, De ce negi ce simti pentru mine'' si tot felul bine ca in sezonu 2 nu o sa mai apara

| Cinghinei_Daniela_1986 a răspuns:

Eu as alege leon

| Maria_Anutza_1996 a răspuns:

Si mie imi place foarte mult Violetta. Dar asa este leon a gresit in legatura cu cucerirea violettei a vrut doar sa se razbune pe tomas dar s-a indragostit de ea si dupa cum vedeti si ea de el. :*

| Sebi_Dambu_1995 a răspuns:

Tomas mie imi place deoarece la inceput Leon era cu Ludmila si Leon s-a intalnit cu violetta doar ca sa-l faca gelos pe Tomas si dupa un timp isi da seama Leon ca o place si asta m-a suparat ca Leon apare in sezonul2 si Tomas nu eu zic ca Tomas trebuia sa apara si nu Leon oricum nu stiu dc tuturol le place de Leon ca dara ala se comporta frumos cu violetta doar ca sa-l faca gelos pe Tomas nu stiu ce vedeti la Leon ca era o iubire frumoasa intre Tomas si Violetta la inceput pana s-a bagat Leon

| sabrina989 a răspuns:

Eu as zice Leon ca in violetta 2 o sa fie la sfarsit cu el, dar voi ati vazut ce i-a facut tomas lui vio? Leon tot tinea la ea, dar el, el nici no interesea doar un sarut ii trebuia asa ca in violetta 2 nu va mai aparea tomas este cel mai bine pentru toti

| sabrina989 a răspuns (pentru hello1234):

Asa este sunt de acord cu tine :* :* :* :* :* :* :*

| Love_Mirunica_1969 a răspuns:

Eu zic cu Leon.Este forte dragut Leon si le -ar sta bine impreuna!

| Love_Mirunica_1969 a răspuns:

Eu zic cu Leon.Este forte dragut Leon si le -ar sta bine impreuna! Imi place si de Tomas, dar eu zic de Leon!

| paulakarina a răspuns:

Din greaseala am spus ca ma cheama paula karina scuzati-ma va pup

| Magda_Arghir_1996 a răspuns:

Prina data Violetta se indragosteste de Tomas dar dupa ce apare si Leon ea este confuza pentru ca ii iubeste pe amandoi. In episodul 35 Violetta si Leon o sa fie impreuna dar ind apare show-ul YouMix se despart. Si in ultimul episod (80) o sa se sarute cu Tomas.
In sezonul 2, Tomas nu mai este si violetta il iubeste pe Leon, si el pe ea, dar apare Diego un pesonaj nou care ii imipiedica der fiecare data sa fie impreuna dar la sfarsit Violetta si Leon o sa se sarute.
Dintre Tomas si Leon, eu zic ca ii este mai bine cu Leon.

| claudiu2012345 a răspuns:

Leon

| Daria22Venus a răspuns:

Leon

| Anonim20000000000 a răspuns (pentru ancaelena24):

Gresesti! Tomas e groaznic! Leon e cel mai frumos si dragut, iar impreuna cu Vio formeaza cel mai dragut cuplu!

| Anonim20000000000 a răspuns (pentru zurick):

Gresesti! Tomas e un prefacut! Leon e atat de dulce!

| MiCutzu_Andreutzu_1996 a răspuns:

Tomas se drogheaza!

| MegaZero a răspuns (pentru FlowerRoseRose):

Nu corecta lumea daca nu stii despre ce vorbesti.Ce versiune visezi? E sezonul 2, adevarata continuare a primului sezon, nici o versiune -_-