| Ioanaa96 a întrebat:

Voi ce alegeti intre Stapanul Inelelor si Twilight? vreau pareri argumentate.

15 răspunsuri:
| alyna a răspuns:

Buna!
eu aleg twilight pentru ca:
1.Ador filmele cu vampirilove strucklove struck
2.nu am vazut stapanul inelelor!

| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Twilight, Twilight, Twilight!
Cind am vazut prima data, nu mi-a placut mult, dar dupa ce am citit cartea, nu stiu cum o sa suport pina pe 18.11.11!
Ciudat, de obicei cei care au citit cartea nu prea le place, la mine a fost invers!
Stapinul Inelelor am vazut citeva fragmente si nu mi-a placut.
Personal imi plac filmele cu vampiri, romantice, cu o picatura de drama.
Fiecare cu gusturile sale...
Vizioneazale pe ambele si fa o concluzie.
Daca ai placerea si timp, spune-ne si noua care in opinia ta e mai bun. mersi

| Castiel a răspuns:

Stapanul inelelor deoarece actorii joaca bine, in schimb in twilight fata aia joaca zici ca este constipata... ii este greu sa zica 2 cuvinte cu pasiune, sa zicem ca twilight a fost ok la categoria romantic dar stapanul inelelor este mixat adica aventura+actiune+fantasy etc twilight just romantic
In stapanu inelelor sunt 3 parti,ideea este geniala intr-o lume interesanta,razboiul este mai palpitant,peisaje frumoase, cum joaca actorii bla bla etc, pe scurt stapanul inelelor este mai frumos ca twilight

| SussieLex a răspuns:

Twilight...
1.imi plac filmele cu vampiri
2.este foarte interesant

pa-pahappy

| adriangabor92 a răspuns:

Stapanul Inelelor pentru ca este super filmul

| adyzone a răspuns:

Stapanul Inelelor, deoarece e un film net superior fata de Twilight plus ca ultimul film din seria Stapanul Inelelor a luat 11 oscaruri, pe cand Twilight Eclipse (2010), a avut vreo noua nominalizari la Zmeura de aur(daca nu sti zmeura de aur se acorda celor mai proaste filme). In concluzie pot spune ca aleg Lord of the Rings, nu neaparat ca sunt un mare fan al trilogiei, dar twilight este un film prost, devenit celebru din cauza adolecentilor (in special fetele) care nu au habar cu ce se mananca cinematografia si cred ca twilight este cel mai frumos film al anului.

| HallyKity a răspuns:

Imi cam plac amandoua dar daca ar fi sa aleg unu cred ca as alege stapanul inelelor mi-a placut mai mult.Personajele,povestea,efecte e clar ca in filmul asta s-a investit foarte mult nu doar bani ci si talent pe cand la twilight mai usor cu partea asta chiar si ei au declarat ca nu se asteptau la o asemenea reactie din partea publicului.

| costin_8115 a răspuns:

Stapanul inelelor clar :X pentru poveste, imagini si scenariul superb
dar si twilight e bun, depinde de gusturi big grin

| MistikkGirl a răspuns:

Eu aleg the vampire diaries big grin big grin

| AndyNyappy5 a răspuns:

Stapanul inelelor pentru ca twilight e un trend. mie niciodata nu mi-a placut sa fac ce face turma. tot universu` se invarte in jurul Lady Gaga, vedete disney [ Miley cyrus etc ] si twilight.PATETIC! happy stapanul inelelor are o poveste, un fir epic, un continut, un mesaj! grafica superba, efecte la fel. superb. twilight m`a lasat rece, nu am simtit niciun fior uitandu`ma la film. as prefa un Harry Potter decat twilight.

| blackangel_7400 a răspuns:

Eu prefer Stăpînul Inelelor deoarece filmul are o grafică bună, te ţine în suspans şi are nişte efecte speciale super. Twilight mi se pare cam şters, adică poveste clasică dintre vampirul îndrăgostit de muritoare. Nam nimic înpotriva filmelor cu vampiri chiar îmi plac dar acest film nu mia plăcut de loc.

| Dyller a răspuns:

Stapanul inelelor bineinteles, a fost foarte greu muncit

| Ioanaa96 explică:

Dragilor.multumesc tuturor petru raspunsuri.imi voi spune desigur si eu parerea.dar as vrea cel putin 20 de raspunsuri.mersi!

| Alecsiia a răspuns:

Eu una as alege Twilight.
sincera sa fiu nu l-am vazut niciodata, dar dupa cum am citit si o parte din volume, e frumos. plus ca este ceva gen The Vampire Diaries.

| Sytu_1275 a răspuns:

Stapanul inelelor clar grafica mult mai buna si e clasic totusi