| MLorand78 a întrebat:

Ce preferati? Seria Stapanul Inelelor, seria Twilight sau seria Harry Potter?

26 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
din 3 rele, aleg raul cel mai bun..seria Twilight.
O zi frumoasa sa aihappy

| MihaiV01 a răspuns (pentru caramela):

Sincer stiu ca gusturile nu se discută dar nu pot sa ma abțin
Chiar si persoaneajul principal din twilight ( Edward) a spus ca filmul asta i se pare o prostie
si hai sa nu ne pripim stăpânul inelelor nu il poti compara cu unele bullshit-uri bazate pe dragoste sau ceva de genul
hai sa nu uitam ca după Titanic e al doilea film cu cele mai multe oscaruri

| thegatekeeper a răspuns:

Stapanul Inelelor si Harry Potter.

Răspuns utilizator avertizat
| Wøodenpints a răspuns:

Nu mi-a plăcut niciuna, dar aleg Stăpânul Inelelor. E o serie cu mult superioară faţă de mizeriile celelalte două. Doar că nu-i pe gustul meu.

| Solsagan a răspuns (pentru Wøodenpints):

Harry Potter a fost o serie foarte bună şi nu se poate compara cu Stăpânul Inelelor, pentru că au o temă diferită. Totuşi, ai citit măcar vreun roman cap-coadă din seria HP? Ce argumente ai?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Solsagan):

Am încercat. E panaramă. nu-mi place. Prea retardo-fantastic. Cărţile cu Vraciul a lu' Delaney sunt cu mult peste HP, şi nici macar nu-s atât de cunoscute.

| Solsagan a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am citit şi două cărţi din Cronicile Wardstone. Sunt ok, dar nu la fel de bine scrise ca Harry Potter, plus că au o temă destul de diferită.
În Cronicile Wardstone se pune accent pe Întuneric, Diavol, demoni şi bară-bară-bară. În Harry Potter nici măcar nu există Diavol sau demoni, preoţi şi religii.
Plus că în CW este un singur băiat, iar în HP e vorba de o şcoală întreagă. Şi altele.
Punct.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Solsagan):

Uite de asta nu-mi place HP, că e vorba de o şcoală întreagă. Oricum HP mi se pare prea pentru copii.
Din Cronicile Wardstone am citit toate cărţile.

| PotcaPădurii a răspuns (pentru Wøodenpints):

Toate cartile aparute in Romania sau toate cartile care au fost publicate pana acum?

| Wøodenpints a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Toate pe care le-am găsit la noi. Da le găseşti pe toate, nu cred căe vreo una care să nu fie la noi confused

| PotcaPădurii a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ba da, a zecea, a unspea si Bestiarul Vraciului. Si eu sunt such a lucky bastard, de le am pe toate. b) Si-acum, sa nu zici ca-s mare scroafa, as putea sa-ti scanez cateva capitole daca vrei. Da' sper sa nu vrei. Pentru ca mi-e lene, in ciuda accesului meu de ceva-foarte-apropriat-de-bunatate.
Nu ma baga in seama.

| VallachorumTyranorum a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Spune-i cine moare, dacă moare cineva, te rog.

| PotcaPădurii a răspuns (pentru VallachorumTyranorum):

Pai nu moare niciunul, asta-i problema(ma rog, cel putin nu pana unde am ajuns eu). Dar as putea sa fiu naspa si sa-i zic ca nenea Gregory ii cam cu-n picior in groapa. Sau ca Tom trebuie sa o ucida pe Alice ca sa-l distruga pe Diavol. Sau ca se intalneste cu spiritul mamei sale. Da...

| VallachorumTyranorum a răspuns (pentru PotcaPădurii):

E îndeajuns. Mulţam.

| Dariusuu a răspuns:

Lord Of The Rings

Categoric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti compara Twilight si Harry Potter cu Lord of the Rings. Lord of the Rings este o capodopera pe langa celelalte doua.

| MLorand78 explică (pentru anonim_4396):

Da dar twilight a avut un succes enorm, iar Harry Potter este cea mai citita carte dupa Biblie

| Yasmin875 a răspuns:

Twilight happy Il ador.

| BrokenArrow a răspuns:

De ce pui Twilight lângă Stăpânul Inelelor şi Harry Potter? straight face

| MLorand78 explică (pentru BrokenArrow):

Pai de ce sa nu-l pun? E o serie foarte buna! Dar totusi ce ai prefera?

| BrokenArrow a răspuns (pentru MLorand78):

Stăpânul Inelelor nu am citit. Şi nici nu am văzut filmele.
Am citit prima carte din seria Twilight... nu mi-o plăcut :/
Când eram mică am citit Harry Potter şi mi-a plăcut. Mult. laughing
Deci...

| Disharmony a răspuns:

Nu poţi compara Stăpânul Inelelor cu celelalte două. Am citit Twilight, iar după primele 5-6 pagini am început să regret c-am pus mâna pe carte. Am citit şi o parte din prima carte HP şi, la fel, totul mi s-a părut o pierdere de timp. Poate că HP nu e chiar genul meu, dar e mult prea puerilă povestea. Trilogia LotR am citit-o pe toată şi chiar nu pot compara cu Twilight şi HP nici măcar un fragment de acolo.
Cei care aţi ales Twilight şi (sau) HP, să puneţi imediat mâna pe LotR, că pun pariu că n-aţi citit niciun volum din trilogie, iar apoi să faceţi comparaţia şi să îndrăzniţi să spuneţi cu mâna pe biblie că jegurile alea două întrec trilogia LotR.

| ellaells a răspuns:

Stapanul inelelor

| SkaterGirl112 a răspuns:

Harry Potter as alege...

| DeuTza22 a răspuns:

Twilight pe primul loc si dupa aceea Harry Potter. Mi-au placut amandoua, dar prefer Twilight. happy