| Simpatic a întrebat:

Voi ce parere aveti de ce mini-seria Chernobyl (https://www.imdb.com/title/tt7366338/?ref_=fn_al_tt_1) este atat de apreciata la nivel mondial? O mini-serie fara prea multe efecte speciale, lasa o oarecare amprenta de naturalete.
Sa fie conforme cu realitatea aceasta nota de 9.5?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Ce treaba au efectele speciale? Felul in care sunt portretizate evenimentele si atmosfera ii aduc succesul serialului + faptul ca e facut dupa evenimente reale si ca nu vrea sa se indeparteze mult de adevar. Au vrut sa fie informativ, realistic si in acelasi timp sa ramana si interesant si au reusit cu un scenariu foarte bun (cu toate ca au avut de unde sa se inspire pentru cea mai mare parte din el laughing ).

| Simpatic explică (pentru Sn4k3):

Da,asa este

3 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Eu m-am uitat doar la primul episod si nu m-a captivat absolut deloc.