| Kaonashii a întrebat:

Voi unde va notati filmele vazute sa nu le uitati?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In memorie. Doar cei cu memoria scurtă le noteaza intr-un caiet.

| dullcat a răspuns:

Am cont pe Imdb, unde mi-am creat liste pentru fiecare gen de film.

| johnnny123 a răspuns:

De ce mi-aș nota undeva filmele văzute?
Dacă mi le amintesc, bine, dacă nu, nu. Cu ce mă ajută să-mi notez undeva că am văzut un film dacă nu mai țin minte nimic din el?

| Kaonashii explică (pentru johnnny123):

Tocmai ca sa ti-l amintesti. E enervant sa incepi un film si sa iti dai seama ca l-ai mai vazut, dar nu l-ai recunoscut dupa titlu.

| johnnny123 a răspuns (pentru Kaonashii):

Și care-i problema dacă îți dai seama că l-ai mai văzut? Dacă ai chef să-l mai vezi o dată, bine, dacă nu, nu.

Pe principiul ăsta de ce nu-ți notezi și toate melodiile pe care le-ai ascultat vreodată, ca nu cumva să asculți vreuna de două ori...

| Dismally a răspuns:

Am inceput sa le dau nota pe imdb la cele vazute recent sau pe care mi le mai amintesc bine, am aproape 1.300, restul ar trebui sa le revad ca nu mai tin minte nimic din ele laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Aplicația TV Time e foarte buna in scopul asta. Acolo iti poti adauga filmele si serialele vazute si pe care vrei sa le vezi

| blackann a răspuns:

Daca le-am vazut nu le mai notez nicaieri, de ce m-ar mai interesa de ele?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu imi doresc să le uit. Ca apoi cănd le revăd să fiu la fel de surprins ca prima dară

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă filmul este listat pe cinemagia, atunci acolo marchez ca văzut. Sau votez filmul. Dacă nu este listat, alta agendă personală cu filme văzute nu îmi fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o aplicație pe care o descarci în telefon, văd că la mine pe telefon scrie TV TIME.

Ce-i drept n-am prea folosit-o, dar o am în telefon, la recomandarea unei prietene.

Deci nu știu cât de ok e, dar recomand să o încerci măcar, să vezi dacă-ți place. happy

| AdioTPU a răspuns:

Nu le notez nicăieri căci nu vizionez filme des iar cele pe care le vizionez nu le uit.