| Lapadat_Corina_1998 a întrebat:

Vrau sa urmaresc mai multe anime fiindaca sunt plictisita... pe urmatoarele le-am vazut deci ..astep propuneri
DN Angel
Shugo Chara
Ouran High School Host Club
Shakugan No Shana
Angel Beats!
Beelzebub
Chrono Crusade
Claymore
Deadman Wonderland
Death Note
Fairy Tail
Hell Girl
Kaleido Star
Kampfer
Kaze no Stigma
Kaichou wa Maid-sama
Kilari
Ladies versus Butlers
Nana
Naruto Shippuden
Pokemon
Rosario + Vampire
Romeo x Juliet
Spiral
Hidan no Aria
Accel World
Black Rock Shooter
Full Metal Alchemist
Inukami!
Infinite Stratos
Kuroshitsuji
The World God Only Knows
Uta no Prince-sama
YuruYuri
Gosick
Sket Dance
... aproximative cred ca am mai vazut dar nu imi amintesc. sad

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

UUU... Frumoasă listă ai tu acolo xD Acum să vin şi eu cu câteva recomandări:
- Durarara: se merită, mai ales din cauza poveştii *geniale* şi a personajelor
- Another: un horror, nu l-am văzut tot, dar este un anime foarte bun
- Kaichou wa Maid sama: Chiar m-am mirat că nu-l ai pe listă. Este un anime foarte bun, o comedie romantică cu băieţi superbi :X
- Mawaru Penguindrum: Uite încă un anime genial. Are absolut de toate şi ţi-l recomand din plin.
- Inu x Boku SS: Again, ca mai sus!
majoritatea au fantasy, sper să-ţi placă genul.
- Black Rock Shooter: destul de încâlcit anime-ul, dar eu zic că se merită.
- Lovely Complex: râsete la greu
- Soul Eater: mie mi-a plăcut mult, ţi-l recomand, deşi e mai lung decât vecinele de mai sus.
- One Piece: asemănător cu Fairy Tail într-o oarecare măsură.

Ah, şi aş vrea să-ţi ştiu părerea despre Uta no prince sama, te rog : )

| Lapadat_Corina_1998 explică (pentru AnimeChu):

Chiar mi-a placut Uta no prince sama a fost interesant merita vazut si nu le-am pus pe toate dar am vazut Soul Eater, Kaichou wa Maid sama, Black Rock Shooter si One Piece primul ep si m-am plictisit dar chiar iti multumesc pentru recomandari happy

| LukaVocaloid a răspuns (pentru AnimeChu):

Durarara a fost asa suuuuuupeeeeeeerrrrrrrrrr mi-a placut absolut povestea super tare si personajele la fel nu prea mi-a placut sfarsitul chiar daca se intoarce nu mi-a placut deloc ca kida a disparut dar mam bucurat ca a intrat si el in chat ma rog mersii ca l-ai recomandat

| AnimeChu a răspuns (pentru LukaVocaloid):

Ow, mă bucur că ţi-a plăcut :3 E un anime chiar bun, din multe puncte de vedere!
Ow, da... Kida nu ar fi trebuit să dispară, dar eu una cred că urmează şi un sezon doi. Pur şi simplu a lăsat acţiunea în aer cu Celty -.- Dar oricum, mă bucur că ţi-a plăcut! Care e personajul tău preferat? Eu o să-l iubesc pe veci pe Izaya :3 :X

| LukaVocaloid a răspuns (pentru AnimeChu):

Am 3 de fapt kida izaya si shizuo toti 3 sunt asa cool! sper sa fie si sezonul 2 pentru ca mi-a placut foarte mult :X

| LukaVocaloid a răspuns (pentru AnimeChu):

Am mai gasit un anime care ar putea fii interesant:Hyouka: You can't escape dabea a aparut primul ep dar pare destul de interesantwinking

P.S apare cate un ep nou in fiecare duminica

15 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Anime
http://www.google.ro/......tp?/search
http://www.google.ro/......tp?/search 2, or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1024&bih=629&bs=1&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=jRlwT5eyN4HStAaK3pW1Ag
http://www.google.ro/......tp?/search 2, or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1024&bih=629&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=sRlwT4yNA8ngtQa778yjAg
http://www.google.ro/......tp?/search 2, or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1024&bih=629&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=3RlwT6vkGYLSsgbDxfSEAg
http://www.google.ro/......tp?/search 2, or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1024&bih=629&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=9xlwT7_HKIT1sgau6Ly_Ag
http://www.google.ro/......tp?/search 2, or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1024&bih=629&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=GBpwT9qyM4vJsgaquqyLAg

| RoseQueen a răspuns:

Pai,pe langa celelalte recomandari ale colegilor TPU, n-ar fi de omis nici Ghost in the shell:Stand Alone Complex(Gits:Sac).E chiar tare cu razboiul si tote alea, daca vrei vezi.Sa-mi zici pareri daca te uiti.

| RoseQueen a răspuns:

Sper sa-ti placa.

| Lapadat_Corina_1998 explică (pentru RoseQueen):

Cand o sa am timp fiindca inca mai avem o luna de scoala dar oricum multumesc tie si tuturor pentr
u recomandari

| DeMeTrIoN a răspuns:

Singurele mai misto pe care nu leai vazut sunt:inuyasha (primul si al doilea sezon +filmele) si bleach(+filmele)winkingwinkingwinking de la cati ani te uiti la anime-uri? sunt o gramadaaaaa!

| Lapadat_Corina_1998 explică (pentru DeMeTrIoN):

Pai cred ca de anul trecut si am vazut din Bleach ceva dar nu pe tot

| DeMeTrIoN a răspuns (pentru DeMeTrIoN):

Am uitat tocmai de lovely complex! In orice caz intra pe www.animekage.com si gasesti o gramada de anime-uri cu tot cu filme;)

| 000Diddy000 a răspuns:

Vampire knight
Uragiri wa Boku no Namae wa Shitteiru (Uraboku)
Another
Dantalian no Shoka
Clannad si Clannad after story
Hakuouki si Hakuouki Hekketsuroku
Junjou Romantica (daca te uiti la cele gen yaoi...)
Bakemonogatari (au aparut doar 2 episoade deci e la inceput)
CubexCursedxCurious-C3
Saikano
Fourtune Arterial
Tagainu no chi
Sora no toshimo
um... nu mai stiu... mai cauta pe kage http://anime.kage.ro/

| Lapadat_Corina_1998 explică (pentru 000Diddy000):

Multumesc o sa ma uit la ele sau ma rog la un sfet ca pe restul le-am vazut laughing

| 000Diddy000 a răspuns (pentru Lapadat_Corina_1998):

laughing ok vizionare placuta big grin