| OmulSiXPacksSs a întrebat:

Vreau filme motivationale cu oameni care pleaca de jos si ajung undeva gen 8 mile sau cv despre bullying, vreau filme cu oameni care isi gasesc motivatia necesara sa riposteze, sa faca ceva, sa schimbe ceva, acea gandire de 1 vs toti

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as spune 7 Pounds dar, e mai mult romantic/drama si nu cred ca mi-ai da dreptate ca se incadreaza la categoria aleasa de tine. Daca vrei, uita-te, imi spui daca ti-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand filmul(ele) Bang bang you re dead, KArate kid, I am Sam(vezi descrierea filmelor prin tastarea pe Google a numelui filmului+(urmat de cuvantul) cinemagia.

| bmliohndu a răspuns:

Deci si mie imi plac filmele motivante insa nu stiu dc le prefer pe cele cu adolescenti(poate pentru ca si eu sunt o adolescenta si oarecum fac legatura intre personaje) insa unul dintre cele mai motivante filme pe care l as vedea ne nenumarate ori si nu m as plictisi este :Forever strong
La inceput poate ti se v a parea plictisitor insa te asigur ca de la jumatatea filmului nu iti vei mai putea lua ochii de acolo.

Este povestea unui baiat care bea se droga mergea la petreceri iar intr o seara a plecat cu iubita lui in masina de la o petrecere el fiind beat au facut accident.El a scapat cat de cat bine insa prietena lui in stare grava la spital.Baiatul a ajuns la o scoala de corecti(am uitat sa preciez era un bun jucator si capitanul echipei de rugby)insa la scoala de corectie directorul de atseaza de el si ii face cunostinda cu baietii echipei adverse.EL AJUNGE imprieteninidu se cu ei(la inceput ii ura) afla ca tatal lui(care era capitanul echipei sale actuale) a fost un membru al echipei adverse in tinerete iar viata lui si gandurile despre viata i se schimba in momentul in care o masina ii omoara unul dintre noii lui prieteni.
Te asigur ca nu o sa iti parea rau daca o sa te uiti

| Adii91 a răspuns:

The Pursuit of Happiness