| lllyyy a întrebat:

Vreau si eu niste filme ca Alba ca zapada (film),Alice in Tara Minunilor(film), pe acestea le-am vazut si mai vreau sa ma uit la alte filme la fel.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Maleficent,Oz:The great and powerful, Jack the giant Slayer, A cinderella story 1, A cinderella story 2, Another cinderella, Into the woods, Snow White and the Huntsman, Red riding hood, Enchanted, Edward scissorhands( foarte simpatic filmul), Snow white: a tale of terror, Jack and the beanstalk: the real story, Sheherazade, Toothless, Black forest, The Curious Case of Benjamin Button( asta nu e bazat pe un basm, dar este vorba despre un om care se naste batran iar pe parcursul vietii întinerește. ), Deadpool (comedie, foarte bun), Miss Peregrine's Home for Peculiars, The Huntsman: Winter's War, toata seria Harry Potter, Stardust, The Giver, The Chronicles of Narnia( seria asta sunt sigură ca o sa-ti placă mult ), Percy Jackson(serie, cred ca sunt doar vreo 2 filme, foarte bune), Hansel and Gretel: Witch Hunters( are foarte putin horror, dar crede-ma ca nu e absolut nimic de speriat, alegerea ta daca vrei sau nu sa l vezi), The Brothers Grimm, The Spiderwick Chronicles, The Golden Compass, Mirror Mirror, The Snow Queen, Fallen( un inger se indragosteste de un om), Halloweentown( asta e foarte bun de halloween, dar e super dragut filmul, uita-te daca nu l-ai vazut deja pe Disney), A Christmas Carol( il vad in fiecare Craciun, e superb)
Toate filmele de mai sus contin elemente fantastice si povesti frumoase, iti recomand ca atunci cand te plictisesti sa alegi din lista astahappy Pe langa ele, uita-te si la "Babe" si " pinguinii domnului Popper"

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cenusareasa ( film) Frumoasa și bestia ( film)
laughing

| Neagug27 a răspuns:

Salut,

https://youtu.be/7O20kV7KwJQ

Incearca asta, singura diferenta este ca este un serial ( 7 sezoane happy ) si apar foarte multe personaje din diferite povesti, Merlin, The Wiched Witch, King Arthur, Hansel and Grettel, Cruella. Dar apar pe parcurs, chiar si Anna si Elsa