| Cr1sTaL1N a întrebat:

Vreau si eu un anime cu o poveste buna, ceva dramatic si care sa ma tina cu sufletul la gura si daca se poate sa aiba si grafica..SUPERR! Va rog frumos, multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Buna! Iti recomand:

- Clannad (drama, drama si iar drama, nu vei avea parte de prea multa actiune, totusi)
- Air TV (doua cuvinte: superb si trist)
- Hotarui no Mori e (n-am mai plans atat de mult la nici un anime)
- Kanon 2006 (ai parte de tot ce doresti: comedie, drama, actiune, romance)
- Guilty Crown (o grafica uimitoare, te lasa cu gura cascata, iar povestea este foarte interesanta)
- Umineko no Naku Koro Ni (nu avem prea multa drama, as spune mai degraba ca actiunea este genul principal al serialului. te tine in suspans)
- Gosick (un anime de nota zece, cu fiecare episod devine tot mai interesant)
- Dantalian no Shoka (am plans la sfarsit, dar nu pentru ca a fost trist, ci pentru ca nu am vrut sa se termine)
- Kuroshitsuji (foarte frumos, cuvintele pe care le-am spus despre Gosick sunt valabile si pentru acest anime)
- Anohana (nici nu am cuvinte, un anime sublim despre prietenia adevarata)

Sper sa iti placa macar unul. Nu ti-am dat o lista foarte lunga deoarece am tinut neaparat sa ti le descriu pe scurt. Vizionare placuta?! big grin

| AlinKun a răspuns:

Code geass
spiral bond of reasoning
sowrd art online
death note
Cowboy Bebop
guilty crown
Darker than Black:
Durarara!
mirai nikki
Zero no Tsukaima

| DudaLovesRaspberry a răspuns:

Death note!