| Balan_Ioana_1988 a întrebat:

Vreau un sa vad un film cu final neasteptat. Sau oricare alt gen, dar foarte bun! Am vazut:
Shutter Island
Good Will Hunting
Forrest Gump
12 ani de sclavie
The Shawshank Redemption
Inception
A Beautiful Mind
Seven Pounds
Se7en
Low abidding citizen...

Vreau sa fie foarte bun..la fel de bun ca cele enumerate. Nu vreau siteuri ca am si eu google. Vreau pareri (Funda)

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Fight club
Fight club laughing)
The number 23
Memento
The mechanist
The curious case of Benjamin Button
The butterfly effect
Patology
Fracture
Exam
Phone both
Awake
Secret window
The silence of the lambs
Black swan
Requiem for a dream
Limitless
Zodiac
Premonition
The illusionist
Fracture
The invisible
toate mi s-au parut foarte bune, cauta o descriere despre ele, vezi ce note au, sper si cred ca o sa-ti placa pentru ca filmele pe care le-ai spui in intrebare le-am vazut si eu si mi s-au parut geniale happy

12 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Flowers Of War (2011),The Book Thief (2013),Angel Crest (2011)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dangerous minds

Film inspirat dintr-un caz real. Louanne este ofiter de marina, dar ea isi dorise totdeauna sa devina profesoara de engleza. Cand un liceu din nordul Californiei o solicita, Louanne crede ca, in sfarsit, dorinta i s-a indeplinit. La scoala este intampinata insa de un grup de elevi rebeli si neprietenosi, pe care, treptat, cu metode neobisnuite, reuseste sa si-i apropie si sa le trezeasca interesul pentru studiu.

Funny games

http://www.youtube.com/watch?v=Ec-70W_K77U

Murder by numbers

| idx a răspuns:

Jp
Harakiri 1962 (clar, un final neasteptat)
Ran 1985
dk
Hodejegerne 2011
care
A company man 2012
War with crime:Hey Days Of Bastards 2011
us
The Edge 1997
Enemy of the State 1998
Wag the dog
Gattaca 1997
Enter the void 2009

lista ar fi foarte lunga

| idx a răspuns (pentru idx):

*care = Coreea de Sud

| NoSound16 a răspuns:

Da si eu as zice Now you see me - jaful perfect, The proposal, Seven Pounds, The Box, The Phone Both, The Experiment, Hachiko: A Dog's Story, I am legend, Upside Down, The mist, Pacific Rim 2013, The Purge... Ai de ales acum toate sunt frumoase dupa parerea meawinking Funda?

| Melly98 a răspuns:

Warm Bodies, Cassadaga- e de groaza, Vive la France e super de comedie si The Luchy One.

| TheTriangleΔ a răspuns:

Recent am vazut Now is Good, Amelie si The Notebook. Mi-au placut mult happy

| sasuke96 a răspuns:

Daca vrei sa vezi filme bune vezi django, da vinci code, un serial foarte bun daca vrei game of thrones sau breaking bad, vikings, the sopranos, boardwalk empire si daca vrei un film cu final neasteptat vezi unknownwinking